2015. augusztus. 15. 14:55 MTI Utolsó frissítés: 2015. augusztus. 15. 14:54 Itthon

Nem lesz menekülttábor Sormás belterületén

Sormás még mindig tárgyal az ideiglenes menekülttáborról, a falu vezetőke ugyanis azt javasolta, az eredetileg kijelölt helyszíntől inkább 3-4 kilométerrel távolabb építsék fel a tábort.

Nincs megegyezés, de folyamatos az egyeztetés a Belügyminisztériummal a Sormásra tervezett ideiglenes befogadóállomás ügyében - közölte szombaton a zalai település polgármestere. Ahogy Pőcze Edit írta, nem igazak a megegyezésről szóló híradások, "folyamatosan egyeztetünk, tárgyalunk a Belügyminisztérium illetékeseivel, csütörtökön Pintér Sándor miniszter úrral folytattunk megbeszélést, amelyen azt kértem, ne az eredetileg kijelölt helyszínen, hanem attól 3-4 kilométerrel távolabb, a volt honvédségi lőtér területén létesüljön a menekülttábor" - fogalmazott a települési vezető.

Pénteken minisztériumi szakértők terepszemlét is tartottak a megjelölt területen, "tapasztalataik alapján pedig előterjesztést készítenek, hogy a döntéshozók mérlegelhessék a Sormás által javasolt új helyszín alkalmasságát".

Pőcze Edit kifejtette: nem született megegyezés, hiszen az egyeztetések tovább folynak, de Sormás polgármestereként azért dolgozik, hogy "a településtől a lehető legtávolabb épüljön meg a befogadóállomás". A tárgyalások eddigi eredményeként az már kijelenthető, hogy "menekülttábor nem lesz a falu belterületén található egykori laktanyában", illetve ígéretet kaptak a minisztériumtól, hogy garantálják a település biztonságát a tábor működési idejére.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.