A házelnök úgy látja, hogy bevált az Országgyűlés új ülésezési rendje, mert valamelyest bővültek a kormány ellenőrzésének eszközei és kiszámíthatóbb lett a törvényhozás működése. Kövér László erről péntek este beszélt az M1 műsorában. Azt is mondta, hogy az invázió, vagyis a tömeges bevándorlás miatt szerinte Európa veszélyben van, illetve itthon pedig a Jobbik nem való alternatíva a választóknak.
A 2010-2014-es ciklus során "meglehetősen feszített tempóval" több mint 800 törvényt fogadott el a parlament, ehhez pedig kellett egy olyan sebesség, "amire korábban még a rendszerváltozás első négy esztendejében sem volt példa" - mondta.
Hozzátette: már nincs olyan nyomás ma már a képviselőkön és a bizottságokon, mint korábban, és az előző ciklusbelinél kevesebb és kisebb terjedelmű indítvánnyal kellett foglalkoznia a törvényhozásnak az elmúlt egy évben.
Az új parlamenti munkarend szerint két hétre fogadják el a napirendet a képviselők, szavazások és viták azonban csak az első héten vannak.
Kövér László arról is beszélt, hogy a parlament működését nem érintette, a kormányoldal mozgásterét viszont szűkítette a kétharmados többség megszűnése. Előfordult, hogy az ellenzék azért nem szavazott meg egy amúgy érdemben nem kifogásolt előterjesztést, hogy megleckéztesse a kormányt, de az is, hogy szakmai alapon támogattak egy indítványt – mondta.
A Fidesz kilencvenes évekbeli és az ellenzéki erők mostani parlamenti fellépése közötti különbséggel kapcsolatban a házelnök úgy fogalmazott: "kétségkívül feszegettük a meglévő kereteket, de azokat nem akartuk lebontani, ledönteni, áthágni". Hozzátette: "nem minden megmozdulásomra, gesztusomra vagyok én sem büszke".
A tömeges illegális határátlépéseket Kövér László inváziónak nevezte a műsorban. Szerinte "nem a magyar polgári berendezkedés, nem a magyar polgári társadalom van veszélyben, hanem annak az európai keresztény civilizációs kerete; egész Európa van veszélyben, és annak részeként van veszélyben Magyarország is".
Egy kérdésre azt válaszolta: az elmúlt negyedszázadban nem érezte, hogy "a baloldalban valóságos igény lett volna arra, hogy feladja a '90 előtt illegitim módon megszerzett hegemón pozícióit".
Kitért arra is, hogy "Magyarországon a Jobbik nem valós alternatíva, egy valóságos lehetőség az emberek számára, hogy az elégedetlenségüket kifejezzék a fennállóval szemben (...), de abban a tekintetben nem valóságos alternatíva, hogy bárki ettől a párttól Magyarország jövőjére vonatkozó értelmes elképzeléseket, pláne majd egy gyakorlatba átültethető kormányzást várhatna".