Itthon MTI / hvg.hu 2015. július. 02. 21:05

Deustch szerint továbbra is van különbség az olimpikonok és paralimpikonok eredménye között

Deutsch Tamás csütörtöki sajtótájékoztatóján ismét amellett foglalt állást, hogy különbséget kell tenni az olimpikonok és a paralimpikonok jutalmazása között.

Deutsch Tamás, a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) alelnöke szerint a különböző sporteseményeken elért eredmények és azok jutalmazása között különbség van, így például az olimpiai aranyérmek között is különbséget kell tenni, attól függően, hogy milyen sportágban szerezték azokat.

A sportvezető csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, egy 2013-ban elfogadott jogszabály rendelkezik arról, hogy az olimpián és a paralimpián elért különböző eredmények után mekkora jutalomban részesülhetnek a sportolók.

"A ma érvényes 2013-as kormányrendelet az egyes kimagasló sporteredmények állami jutalmazásával kapcsolatosan részletesen meghatározza, hogy ha egy sportoló érmet nyer, vagy a 4-8. hely valamelyikén végez egy világversenyen, akkor hány forint nettó jutalomra jogosult" - jelentette ki.

Hozzátette, ha az egyéni sportágakban megnyert aranyéremért járó összeget tekintjük 100 százaléknak, akkor a párosban aratott győzelem díjazása a 90, a négyesben elért siker a 80, egy csapat sikere pedig a 70 százaléka az egyéni diadalért járó jutalomnak.

"Ugyanez a jogszabály rendelkezik arról is, hogy az olimpián elért eredmények után járó juttatások 50 százaléka jár a paralimpián sikeresen szereplő sportolóknak, bár én megfelelőbbnek tartom a 2012-es rendszert, mert akkor még az épeknek járó pénzösszegek 70 százalékát kapták meg a fogyatékkal élő versenyzők" - mondta Deutsch Tamás.

Deutsch Tamás az eheti Magyar Narancsban egy interjúban azt mondta, "nem az egyenlősdi híve", "az egyenjogú az nem egyenlő", és hogy szerinte az a "normális megközelítés", ha a paralimpikonok az ép sportolók juttatásának 70 százalékát kapják meg.

Most az interjújával kapcsolatban a magyar sajtóban megjelent egyes interpretációkat hazugságoknak, valótlan állításoknak, csúsztatásoknak minősítette. Szerinte bár nemes érveket tartalmazó, de hihetetlenül tájékozatlan és agresszív nyilatkozatokkal találkozott.

Szerinte azok az újságírók és politikusok, akik "égbekiáltó problémáról és megjavítandó helyzetről beszélnek, fordítva ülnek a lovon." Deutsch Tamás hozzátette, tudja, hogy a közéletben és a sportban nehéz egy súlyos tévedést beismerni, de szerinte ennek most van itt az ideje.

Hirdetés