A közszolgálati egyetemen sem ért mindenki egyet a képzés átalakításával
A Nemzeti Közszolgálati Egyetemen sem ért mindenki egyet azzal, hogy a kormány ebbe az intézménybe vigye át az államtudományi képzéseket - állítja az Új Magyar Köztársaság nevű szervezet.
A kormány egy olyan osztatlan államtudományi képzést hozna létre, amelyre kizárólagosan a Nemzeti Közszolgálati Egyetemet (NKE) jogosítaná föl.
Lattmann Tamás, az NKE szenátusának választott tagja, a civil tüntetéseket szervező Új Magyar Köztársaság Egyesület (ÚMK) alapító tagja és ügyvivője szerint ugyanis a felvázolt államtudományi képzés kizárólagossága és az újonnan bevezetendő államtudományi doktori cím, valamint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem számára biztosított monopólium ellehetetlenítheti az egyetemek minőségi oktatásért folytatott versenyét - közölték.
Szerintük még ennél is nagyobb baj, hogy ezzel a lépéssel a kormány ideológiai befolyása és ellenőrzése alá kerülhet a jövő közigazgatása, ahol nem a korszerű államműködtetés, hanem a mindenkori kormánypárthoz való igazodás lenne a fő szempont, ahol kormányhű emberek dönthetnének arról, ki léphet erre a pályára, és ki nem.
"Az Új Magyar Köztársaság Egyesület szolidaritását fejezi ki az Állam- és Jogtudományi Karok Dékáni Kollégiumával, amely nyilatkozatban tiltakozott a kormány törvényjavaslata és az újonnan bevezetendő államtudományi doktori cím ellen, mert meglátása szerint ellehetetlenülhet a jogászképzés" - közölte az ÚMK. A dékánoknak válaszul a közszolgálati egyetem rektora közölte, ők nem jogászokat, "csak" szakembereket akarnak képezni.
Az ÚMK viszont most arra kéri a közszolgálati egyetem rektorát, fejezze ki szolidaritását a kollégáival, utasítsa vissza azt a kiemelt és versenykorlátozó szerepet, amit a kormány szán az egyetemnek, és kezdeményezzen erről a Nemzeti Közszolgálati Egyetem szenátusában érdemi döntést, addig pedig tartózkodjon az annak nevében való állásfoglalástól. Az egyesület kezdeményezi, hogy a kormány vonja vissza a törvényjavaslatot.