A Budapesti Corvinus Egyetem oktatói biztosak abban, hogy átalakítják az intézményt, de a legdrasztikusabb lépéseket egyelőre jegelik – írja a csütörtökön megjelent Figyelő. A lap szerint minden attól függ, mekkora lesz az ellenállás. Állítólag az ELTE és a jogászképzés is jelentős átalakítás előtt áll.
A Corvinus egyik névtelenséget kérő oktatója a Figyelőnek úgy fogalmazott: a kormányzat tagad, de ezzel szemben állnak a tények. Ezzel utalt arra, hogy korábban az egyetem vezetősége és kormányzati politikusok is cáfolták az egyetem feldarabolásának tervét. A nyilatkozatok azonban senkit sem nyugtattak meg.
Rostoványi Zsolt rektor múlt héten azt mondta a lapnak, hogy nem tud ilyen tervről, és szerinte továbbra is az egységben van a Corvinus ereje. A szerkezetátalakítással kapcsolatban néhány hét múlva lehetnek konkrétumok – tette hozzá.
A lap egy másik forrása szerint a Corvinus mellett más intézmények átalakítását is tervezik, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem kivételével valamennyi intézménynek van félnivalója.
A Corvinuson a vizsgaidőszak után várható bejelentés, amikor az oktatók már nyaralni mentek – így akarják minimálisra csökkenteni az ellenállást.
A Figyelő úgy értesült, hogy jelentős átalakítás előtt áll az ELTE és az itthoni jogászképzés is. Az ELTE-vel kapcsolatban az terjedt el, hogy összevonják a pszichológiai, pedagógiai valamint társadalomtudományi karokat, és a Múzeum körútra költöztetik azokat. A jogi kart pedig Lágymányosra telepítenék.
A kormány azt tervezi, hogy megerősíti a Nemzeti Közszolgálati Egyetem államtudományi képzését, és az ott végzetteket preferálnák az állami munkahelyeken.
A felsőoktatási államtitkárságtól a lapnak úgy reagáltak, hogy nem létezik olyan átalakítási terv, amely más struktúrában képzeli el a Corvinus jövőjét. A jogászképzéssel kapcsolatos értesülést is cáfolták, több jogi kar vezetője is megerősítette azonban, hogy meg akarják erősíteni a Nemzeti Közszolgálati Egyetem státuszát.