A Magyar Nemzet szerint nincs olyan visszakozó tartalma az Altus Zrt. brüsszeli megbízásáról szóló, a magyar kormánynak küldött uniós levélnek, amilyet a Miniszterelnökség tulajdonított neki, sőt a Bizottság kiáll a Gyurcsány-cégnek adott megbízás mellett.
Lázár János kedden Brüsszelbe utazik, és ott fel akarja hozni az Altus-ügyet, vagyis azt, hogy Gyurcsány Ferenc cégének megbízást adott az Európai Bizottság arra, hogy ellenőrizze az uniós források felhasználását.
A kormány 5 millió eurós megbízásról beszél, de az Altus erről azt mondta, hogy az általa vezetett 11 tagú nemzetközi konzorcium megbízási díja ennek az összegnek kevesebb mint egytizede, amelyet ráadásul a konzorciumban részt vevő többi tíz céggel kell majd megosztania.
A kormány politikusai rejtett pártfinanszírozásnak nevezték el a történetet, és levelet írtak az ügyben Brüsszelnek, majd az onnan érkezett választ úgy interpretálták, hogy szerintük az unió magyarázkodik az ügyben, és elismerte, hogy nem járt el kellő körültekintéssel. A Magyar Nemzet keddi száma szerint azonban ez kamu, ilyen tartalma a Walter Deffaa regionális politikáért felelős főigazgató által jegyzett levélnek valójában nincsen, sőt "az éles hangvételű dokumentumban a főigazgató túl azon, hogy leszögezi, az Altus Zrt. kiválasztása szabályos volt, aggodalmát fejezi ki amiatt, ahogyan a szerződéssel kapcsolatos információkat eltorzították". A levelet mindenesetre a Nemzet sem hozta le.
Lázár a tervek szerint pont Deffaával találkozik, ott hozná fel az Altus-ügyet, de a Magyar Nemzet meg nem nevezett brüsszeli forrása azt mondja, hogy bár szívesen beszélgetnek a kormány képviselőjével az ügyben, de nem igazán van miről.