Itthon hvg.hu 2015. május. 18. 17:44

Orbán és a menekülttábor: 200 ezer emigráns magyarral példálózik az ENSZ

Az ENSZ menekültügyi főbiztossága reagált Orbán Viktor bejelentésére, miszerint bezáratná a debreceni menekülttábort. Amikor családokat küldenek vissza olyan helyekre, ahol az életük veszélyben van, az nemcsak embertelenség, hanem a nemzetközi jog megsértése - közölte az UNHCR.

Magyarországnak jó ideje nincs kielégítő infrastruktúrája a migránsok befogadására, az EU pedig sok pénzzel támogatta tagállamát, hogy ezt úgy építhesse ki, hogy közben ne jelentsen túl nagy tehertételt. 2014-ben például Magyarország 1,5 millió eurót (kb. 457 millió forintot) kapott erre a célra - reagált a hvg.hu kérésére az ENSZ menekültügyi főbiztossága (UNHCR) a magyar miniszterelnök hétfői nyilatkozatára.

Mint arról beszámoltunk, a Debrecenbe látogató Orbán Viktor kijelentette: eltökélt abban, hogy bezáratja a helyi menekülttábort. Elmondta: szerinte a debreceni nem menekülttábor, hanem bevándorlótábor. Mert a menekültekkel a magyarok nagylelkűek, akik idejönnek, azok viszont nem azért jönnek, mert el kell jönniük, és bűncselekményt követnek el az illegális határátlépéssel. Orbán szerint Brüsszel azt akarja, hogy aki idejön, maradjon itt és még többen jöjjenek, ezzel a problémával azonban a magyarok nem kívánnak együtt élni.

MTI / EPA / Ciro Fusco

Az UNHCR szerint azok közül a migránsok közül, akik idén érkeztek Magyarországra, 14 ezren olyan háborús övezetekből érkeztek, mint Szíria, Afganisztán és Irak. Ezek az emberek éppen úgy hagyták el a hazájukat, mint ahogy 200 ezer magyar tette ezt 1956-ban - közölte az UNHCR.

Amikor családokat küldenek vissza olyan helyekre, ahol az életük veszélyben van, az nemcsak embertelenség, hanem a nemzetközi jog megsértése - közölték. 

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.