Itthon hvg.hu 2015. április. 27. 10:20

Durván megnőtt a lakbére a rezsicsökkentés-kampányba beálló nyugdíjasnak

Az eddig 21 ezerről 64 ezer forintra emelte fel az önkormányzat annak a nyugdíjas férfinak a lakbérét, aki Németh Szilárddal a rezsicsökkentés mellett kampányolt tavaly februárban. Még az újpalotai lakásába is beengedte az újságírókat – emlékeztet a Bors. Otrok Mátyás lakbére az indoklás szerint azért emelkedett, mert hozzájuk költözött a veje, így megnőtt a lakásban élők egy főre eső jövedelme.

Otrok Mátyás tavaly februárban, még a parlamenti választás előtt mondta el a nappalijában újságíróknak, hogy nagyon örül a rezsicsökkentésnek, amivel egy év alatt 61 ezer forintot spórolt neki az Orbán-kormány.

Most azonban bajban van, mert az önkormányzat havi 21 ezer forintról 64 ezerre emelte a lakbérét. Hozzájuk költözött ugyanis a veje, így megnőtt a lakásban élők egy főre eső jövedelme. Matyi bácsi nyugdíja havi 133 ezer forint, vele élő lánya 170 ezret keres. Az építőiparban elhelyezkedő veje viszont csak 40 ezret kap – olvasható a cikkben.

Bár Újpalotának tavaly október óta nem fideszes, hanem DK-s polgármestere van, Otrok Mátyás azt mondja, hogy nem haragszik rá. Hajdu Lászlóval tegező viszonyban, templomba is együtt járnak. Sőt, ha a kerületet rendben tartja, legközelebb annak ellenére is szavazna Hajdura, hogy nem fideszes – mondta.

Németh Szilárd tavaly februárban
MTI / Lendvai Péter

Az elmúlt egy évből semmi olyat sem tudott mondani a nyugdíjas férfi, ami miatt megorrolt volna a Fideszre. Elmondása szerint ma is erre a pártra szavazna.

A Borsnak beszélt még arról, hogy a vasárnapi zárva tartással sincs baja. A másik lánya CBA-üzletben dolgozik, aki annak ellenére is örül a szabad vasárnapnak, hogy emiatt naponta két órával többet kell dolgoznia – tette hozzá.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?