Bakondi György, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) most leköszönt főigazgatója a jövőben is hasznosítani kívánja tapasztalatait.
Bakondi György, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) most leköszönt főigazgatója a jövőben is hasznosítani kívánja a szervezet kiépítése során megszerzett tapasztalatait. A tűzoltó altábornagy az M1 szerdai műsorában beszélt erről.
A tábornok, aki 2000 óta vett részt a katasztrófavédelem szervezetének kialakításában, az elmúlt másfél évtized legnagyobb kihívásának a vörösiszap-katasztrófát nevezte. Ugyancsak nagy kihívásként beszélt a 2000-es ciánszennyezésről, az akkori tiszai árvízről. Szintén jelentős erőfeszítést igényelt a 2001-es beregi gátszakadást követő újjáépítés – jegyezte meg.
Hangsúlyozta, szívügyének tekintette a közszolgálati életpályamodell kialakítását, amellyel tavaly nyáron bízta meg a kormányzat. A törekvés célt ért, ugyanis éppen kedden szavazta meg az Országgyűlés az erről szóló törvényt, amelynek nyomán javulnak a rendvédelmi dolgozók jövedelmi viszonyai – mondta.
Bakondi Györgyöt, a Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság eddigi vezetőjét megbízott főigazgatóként Tollár Tibor vezérőrnagy, az OKF eddigi helyettes vezetője váltotta a szervezet élén, megbízott főigazgatóként.
Áder János köztársasági elnök a szolgálati felső korhatár elérése miatt mentette fel a szolgálat alól az altábornagyot, egyben a belügyminiszter hat hónapra bízta meg az OKF vezetésével Tollár Tibort.