Itthon hvg.hu 2015. március. 13. 10:57

Tényleg száműzik a köztévéből a parlamenti közvetítéseket

Más csatornákra kell váltaniuk azoknak, akik eddig a köztévén keresztül nézték a parlamenti közvetítéseket. Az MTVA-tól a hvg.hu ezzel kapcsolatos megkeresésére azt válaszolták, hogy a hírcsatornává alakuló M1 „olyan esetekben közvetlenül kapcsolja majd az üléseket, amikor az indokolt”. Lesz összefoglaló is az ülésekről és májustól online közvetítés, de az élő tévés közvetítés megszűnik.

Régi hagyomány tűnik el március 15-e után a közmédiából: megszűnik az Országgyűlés üléseinek élő, egyenes, többórás közvetítése, amelyet sokáig az MTV2-n, majd az átalakított M2-n, az utóbbi időben pedig a Duna Televízióban láthattak a nézők.

A hvg.hu megkérdezte a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alapot, mi indokolta ezt a döntésüket, illetve becsléseik szerint mennyivel csökken azoknak a száma, akikhez így nem jutnak el majd a parlamenti közvetítések.

A közmédiánál azt ígérik, hogy a tévénézők ezután sem maradnak parlamenti anyagok nélkül, mert lesznek majd összefoglalók az Országgyűlés munkájáról, megmarad a Parlamenti Napló című tévéműsor, és indokolt esetben ezután is élőben kapcsolják az üléseket. Kérdés azonban, hogy a többek által elfogultsággal vádolt köztévé szerkesztői milyen esetekben tartják majd indokoltnak az élő parlamenti kapcsolásokat.

MTI / Koszticsák Szilárd

Az MTVA szerint a rádiós parlamenti csatornán (MR5) továbbra is élőben közvetítik majd az üléseket, és a közmédia online felületén szintén elérhetővé teszik a közvetítéseket, de csak május elsejétől.

A hvg.hu-nak küldött válaszban azt írták, hogy szakmai okok miatt döntöttek az élő tévés közvetítések megszüntetése mellett. Ezen okok „részletezése az egész társadalom részére több platformon szolgáltatásokat nyújtó cég esetében meghaladja egy ilyen cikk kereteit” – fogalmaztak, konkrétumok nélkül.

Arra a kérdésre, hogy mi az, amit mindenképpen élőben sugároznak majd, az a válasz érkezett, hogy „amit érdemes és amit lehetséges”.

Hasonlóan semmitmondó választ adtak arra a kérdésre is, hogy mekkora volt a nézettsége az élő parlamenti közvetítésnek. „Melyiknek és melyik percben?” – kérdeztek vissza.

Az MTVA sajtóosztályától jelezték: bíznak abban, hogy tévében, rádióban és online felületeken is megtalálja mindenki ezután az őt érdeklő tartalmakat.

Az Országgyűlés honlapján ugyancsak élőben közvetítik a parlamenti üléseket, valamint a P+ televízió csatornáján is. 

Hirdetés