Itthon hvg.hu 2015. január. 02. 09:58

Színes sálas operaházi tüntetéssel indul 2015

„Szabad és szolidáris országért” szervez péntek este nagygyűlést az Operaház elé a Most Mi! Facebook-csoport. A civilek tízezer emberre számítanak.

Három évvel az új alkotmány életbe lépése elleni tiltakozásként megszervezett, 2012. január 2-i tüntetés után, péntek este ismét nagygyűlést szerveznek civilek az Operaház elé. A megmozdulást a MostMi! Facebook-csoport kezdeményezte, és korábban jelezték már pécsi civilek is, hogy ők is hasonló rendeznek.

A budapesti tüntetés 18 órakor kezdődik, a szervezők pedig a korábbi viták (a DK előbb a rendezők kérése ellenére zászlókkal akart kivonulni, de később kijelentették, hogy ha így nem kellenek, nem is mennek, az MSZP pedig piros sál viselésére hívta fel híveit) miatt azt kérték: ne legyen egyszínű a rendezvény, aki elmegy oda, vegyen fel színes sálat.

Túry Gergely

A MostMi csoport – amely azt kéri a résztvevőktől, hogy az Oktogon felől érkezzenek a színpad felé – bejelentette a felszólalók névsorát. E szerint beszédet mond Várady Zsolt egykori IWIW- alapító, a MostMi társadalmi kezdeményezés egyik elindítója, Somody Bernadette , az Eötvös Károly Intézet igazgatója, Udvarhelyi Tessza,  a Közélet Iskolája egyik alapítója. Csizi Zsolt, a Város Mindekié csoport aktivistája, Madarász Csaba részvételi demokrácia szakértő Vágó Gábor volt LMP-s képvislő, most „magyar állampolgár”, Kálmán László nyelvész, illetve Takács Bori a MostMi társadalmi kezdeményezés másik elindítója.

A tüntetésről a hvg.hu percről percre tudósításban számol majd be.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.