2014. december. 30. 06:16 MTI / hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. december. 30. 10:00 Itthon

Répássy: nem készül magyar kitiltási törvény, de létezik beutazási tilalom

Az Országgyűlés már elfogadott egy módosítást a vámjogszabályokkal összefüggésben, de új idegenrendészeti vagy beutazási tilalmat nem vezetett be – nyilatkozta Répássy Róbert, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára a Magyar Hírlapnak.

Most is létezik Magyarországon beutazási tilalom, "ahogy van Amerikában is, csak az amerikaiak ezt máshogy csinálják" – közölte a Magyar Hírlap keddi számában Répássy Róbert államtitkár. "Bármely politikai szándék csak a jelenlegi jogszabályi keretek között képzelhető el" – mondta.

Az államtitkár emlékeztetett a Magyarországra tervezett fajvédő konferencia amerikai előadójára, akinek esetében beutazási tilalmat rendelt el a belügyminiszter. Az EU-tagországoknak az erre vonatkozó uniós jogszabályt kell figyelembe venniük, de "ezen belül minden ország maga dönti el, így mi is, hogy kit enged be a területére" – tette hozzá.

Répássy Róbert beszélt a lapnak az új polgári perrendtartás és a büntetőeljárás előkészületeiről is. Szakmailag és jogpolitikailag is indokolt, hogy az új Ptk.-t és a Btk.-t kövesse az új eljárási szabályok megalkotása. A koncepciókat 2015-ben hagyhatja jóvá a kormány, utána jöhet a normaszöveg előkészítése.

Miután a minisztérium elkészült az első változatokkal, szakmai és társadalmi vitára bocsátják. A cél az, hogy még ebben a ciklusban hatályba lépjenek az új törvények egy kilenc-tizenkét hónapos felkészülési időt követően.

A vagyonnyilatkozatoknak a miniszterek hozzátartozóira kiterjesztése az államtitkár szerint tavasszal kerülhet napirendre.

Hirdetés
hvg360 Arató László (EUrologus) 2024. december. 02. 09:36

Sok jóra nem számíthat a magyar kormány az új Európai Bizottságtól

A régi lendülettel veszi elő a magyar ügyeket a decemberben hivatalba lépő testület A pénzbefagyasztásokkal kapcsolatos eljárások szigorodnak és bővülnek, nem lesz változás az EU migrációs, vagy zöldpolitikájában, és továbbra is napirenden marad a szerződésmódosítások ügye, amely többek között a vétójog eltörlését tartalmazza. Közben a kormány politikai súlya látványosan csökken.