2014. december. 23. 14:31 MTI Utolsó frissítés: 2014. december. 23. 14:31 Itthon

Megmagyarázta a Fidesz, hogy miért nem ment el a rendkívüli ülésre

A reggeli ülés csak arra volt való, hogy az ellenzék "hergelje" az embereket - ez a Fidesz véleménye a rendkívüli parlamenti ülésről, amin nem vettek részt.

A Fidesz politikai színjátéknak tartja az útdíj ügyében kedd reggelre ellenzéki kezdeményezésre összehívott rendkívüli parlamenti ülést, ezért nem vett részt rajta - közölte a kormánypárti frakció szóvivője budapesti sajtótájékoztatóján. Tuzson Bence azt mondta: az ellenzéki képviselők az Országgyűlésben olyan ügyet akartak megvitatni, amely nem a Ház témája, hanem a kormányé.

Hozzátette, hogy a kedd reggeli rendkívüli ülésen - amely a kormánypárti képviselők távolmaradása miatt végül határozatképtelen lett - az ellenzéki politikusok közül sem vett részt mindenki, negyedük nem volt jelen. A szóvivő szerint a reggeli ülés csak arra volt való, hogy az ellenzék "hergelje" az embereket.

Arra, hogy az LMP az Alkotmánybíróság elé vinné az útdíjról szóló döntést, úgy reagált: a kormánytöbbség mindig is arra törekedett, hogy minden jogszabályuk alkotmányos legyen. Tuzson Bence többször is hangsúlyozta: az új autópályamatrica-rendszerrel az emberek kilencven százalékénak olcsóbb lesz a sztrádahasználat. Az ellenzék politikai színjátékával szemben a Fidesz - folytatta a frakciószóvivő - a parlament délutáni ülésen dolgozni szeretne és módosítani az Áder János államfő által megfontolásra visszaküldött két törvényt. Kifejtette: a plázaépítési tilalmat fenntartó törvénnyel kapcsolatban technikai jellegű, eljárásjogi kifogásai voltak a köztársasági elnöknek, ezeket az Országgyűlés orvosolni fogja.

A másik visszaküldött törvényről, a veszteséges szuper- és hipermarketek szankcionálásáról szólva Tuzson Bence jelezte: a törvényalkotási bizottság által javasolt változtatással - reagálva az államfői kifogásra - a napi fogyasztási cikkek árusításának tilalma a kisebb árbevételű, akár magyar üzletekre is kiterjedhet. A szabályozás alapvető célja, hogy a több száz milliárd forintos forgalmat bonyolító kereskedelmi nagyvállalatok ne külföldön adózzanak, hanem Magyarországon - mondta a politikus, hozzátéve, hogy cél a magyar kis- és középvállalkozások megvédése is.

 

Hirdetés