Jövőre 80 milliárdra emelkedik az MTVA büdzséje, miközben alig nézik a Híradót.
Miközben Gálik Mihály médiakutató egy interjújában nemrég megkérdőjelezte a köztévé kiemelkedő, a másik két nagy kereskedelmi csatorna együttes költségvetését is meghaladó anyagi forrásainak okait, illetve az abból keletkező produktumokat, szakmailag elfogadhatatlannak nevezte a köztévés Híradó egyes megnyilvánulásait - a Közfelháborodás napjának tüntetéssorozatáról beszámoló hírműsorok versenyében az M1-es Híradót már az ATV hírműsora is megelőzte. Nem is kicsit: 100 ezer emberrel többen választották az ATV-t.
Ebben tán a rossz tapasztalatok is közrejátszottak, hisz a köztévé Híradója rendre kisebb hírértékűnek állítja be a kormányra rossz fényt vető híreket. A kordonbontásos és rohamrendőrös bagatellt most is megelőzte pár fontosabb hír pl. a devizahitelek forintosítása, a Jobbik hitelkerekasztala, avagy az LMP vélekedése 2015-ről.
Kérdés, egy évi 80 milliárdból gazdálkodó MTVA-nak, nem luxus-e 360 ezer embernek híradót csinálnia, avagy a büdzsét álló állampolgárok mit kapnak a pénzükért.