Az internetadót és az amerikai kitilitást is beleszőtte a szövegbe a Humán Platform által szervezett “Tedd magad szabaddá” című, Blaha Lujza téri tüntetésére összejött 600-700 tiltakozót felpörgető népdalegyüttes.
Kezdésre 600-700 tiltakozó jött össze a Blahán a Hunán Platform által szervezett “Tedd magad szabaddá” című tüntetésére. A tér Corvin Áruház előtti előtti részén a Keleti pályaudvar felé néző színpadon egy népdalkórus "hozza hangulatba" az összejötteket, a szövegbe a kitiltást és az internetadót is beleszőtték a költők. A résztvevő és támogató szervezetek közül molinóval erősített a Hálózat a tanszabadságért, vagy a Migszol csoport.
A szociológia nagyasszonyaként felkonferált Ferge Zsuzsa szociológus kezdett, aki szerint e találkozó apropója az 1956-os forradalom és szabadságharc évfordulója, de azért is kell összefogni és együtt lenni, hogy mindenki szabadon alakíthassa életét, hogy ne legyen elnyomás. A a szociológus - aki a változás kulcsfiguráinak a fiatalokat tartja - erős kritikával illette a hivatalos programokat, amelyek szerint pont ezt a közösségi élményt nem teszik lehetővé. A nagyasszonyt Ferencz Norbert, a Szociális Dolgozók Szakszervete Ifjúsági Tagozatának elnöke követte, aki a szakszervezeteket ostorozta, mondván, "az elmúlt 25 évben sokszor a dolgozók érdekei ellenében működtek", holott evidens feladatuk éppen a dolgozók érdekeinek hatékony képviselete lenne.
"Állítsák vissza a minimálbért a közmunkásoknak" - követelte Csonka János, a Közmunkás Mozgalom a jövőért mozgalom nevében. "A szegénységed nem a te szégyened" - mondta a szónok, aki maga is közmunkás. Szerinte a kormányzat van a népért és nem fordítva, így a nép ítélkezhet a kormányzat felett és nem fordítva.
A tömeg mindeközben dagad, már szinte teljesen betöltik a teret, - a jelen lévő rendőrök mintegy ezer főre tették a tömeget -egy "akciókórus" próbálja énekeltetni az embereket "kenyeret, fedelet, élhető tereket" rigmussal, mérsékelt sikerrel. Ezt követően Kapronczay Stefánia, a TASZ társelnöke arról beszélt, hogy a közügyek alakítását már jó ideje, talán túlságosan is régóta kisajátította egy markonyi csoport, de szabadság csak ott lehet, ahol mindenki beleszólhat. Személy szerint neki ez nagyon nem tetszik, de az országot elhagyni esze ágában sincs, mert változtatni nem csak a 4 évente esedékes szavazásokon lehet, hanem folyamatosan "jelen kell lenni" a közéletben.
Varga Attila, az Uccu Roma Informális Oktatási Alapítvány képviseletében saját példáját említette: soha nem sikerült "normális" középfokú oktatáshoz jutni, s bár ennek ellenére egyetemre jutott, a mai napig a folyamatosan pótolnia kell az emitt szerzett hiányosságait.
A tüntetés disc jockey-ja, Papp Réka Kinga folyamatosan pörgeti a résztvevőket, akciózik, arra szólította fel a tiltakozókat, hogy a mindenkinek kiosztott fehér lapra írja rá, mit jelent neki a szabadság, majd adott jelre emelje a magasba.
"Felkészültünk arra, hogy soha nem fogjuk megfizetni az internetadót" - hívott polgári engedetlenségre Várady Zsolt, az Iwiw alapítója, aki szerint az adó súlyosan korlátozza az információ szabadságát, a közteherviselést azonban nem erősíti. Fontos az állam bírálata, fontos, hogy érezzék a folyamatos kontrollt, hogy "egyszer majd kijelenthessük, az adócsalás és az adóelkerülés ciki".
A tüntetésen nagyon sok a fiatal, "jó pasikkal és szép lányokkal van tele a tér". Természetesen ellentüntető is van, egy kutyás férfi "aki magyar, az ma nem tüntet, hanem az őseire emlékezik" jelszóval vágtatott végig a téren.
"Amerika nem fogja kiényszeríteni helyettünk a demokrácia működését" - mondta Udvarhelyi Tessza, a Közélet Iskolája alapítója. A szónok a demokrácia gyakorlásának fontosságát emelte ki, a működő demokrácia egyik garanciája az erős civil társadalom, s ezért (is) újra kell gondolni aés újra kell szervezni a civilséget, a civil létet. "Nem szabad félni a politikától, a politikusokat mi neveljük olyanná, amilyenek, hiszen a politika a mindennapok része, ezért fontos részt venni a közéletben." A tüntetés végére szemtanúk szerint 200-2500-ra nőtt a tömeg.