2014. október. 18. 19:10 MTI Utolsó frissítés: 2014. október. 18. 19:02 Itthon

Pécsi elnöke lett a HÖOK-nak

Gulyás Tibor, a Pécsi Tudományegyetemen végzett politológusa, jelenleg gazdálkodás és menedzsment szakos hallgató lett a HÖOK új elnöke.

Gulyás Tibort, a Pécsi Tudományegyetem hallgatóját, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) jelenlegi alelnökét választották meg a szervezet elnökének a HÖOK szombati, az egri Eszterházy Károly Főiskolán tartott tisztújító küldöttgyűlésén.

A küldöttgyűlést követő sajtótájékoztatón az elnöki tisztségre egyedüli jelöltként pályázó Gulyás Tibor bejelentette: a tisztújítás magas, 86 százalékos részvétellel zajlott. A küldöttek nagy többséggel választották meg a HÖOK elnökét, kilenc elnökségi és három felügyelőbizottsági tagját. Az újonnan megválasztott tisztségviselők mandátuma 2015. január elsejétől két évre szól.

Gulyás Tibor kitért rá: elnöki pályázatában összefoglalta, hogy - kellő kritika és önvizsgálat mellett - milyen területeken kell a szervezetnek változtatnia. Ezek között említette meg a HÖOK szakmai fejlődését, valamint a hallgatói önkormányzatok gazdálkodási hibáinak kijavítását. Úgy véli, a szakmai fejlődés érdekében át kell gondolniuk, hogy milyen vezetőképző rendszert alakítsanak ki, illetve milyen, a hallgatói képviselők munkáját segítő normarendszert fogalmazzon meg a HÖOK.

A december 31-én leköszönő elnököt, Körösparti Pétert tavaly októberben, időközi tisztújító közgyűlésen választották meg.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.