Visszamenőleges etikai vizsgálatot indít a köztévé a fiatalkorúakat molesztáló volt tanár ellen annak ellenére, hogy a férfi a közmédia integrációja előtti MTV alkalmazottja volt, akire sosem érkezett panasz.
Az MTV Nonprofit Zrt. és az MTVA etikai vizsgálatot indít Sipos Pál ügyében – közölte az MTVA pénteken.
A közmédia segíteni szeretné Sipos Pál ügyében az igazság megismerését, ezért az MTV Nonprofit Zrt. és az MTVA vezérigazgatója úgy döntött, hogy etikai vizsgálatot indít.
Sipos Pál a közmédia integrációja előtti MTV alkalmazottja volt – hangsúlyozzák a közleményben – és munkaviszonya még az átszervezés előtt megszűnt, valamint Sipos Pál ellen panasz vagy bejelentés molesztálási ügyben sem az MTV korábbi, sem a közmédia mostani vezetéséhez nem érkezett.
Ennek ellenére az MTV Nonprofit Zrt. és az MTVA egyetért azzal, hogy a bűnösöket azonosítani, megnevezni, amennyiben lehetséges, a megfelelő eljárásokat kezdeményezni, az áldozatokat pedig óvni kell. A vizsgálat célja tehát a múltfeltárás és ajánlások megfogalmazása annak érdekében, hogy hasonló esetek a jövőben ne fordulhassanak elő – írták.
Amennyiben hivatalos vizsgálat indul az ügyben, természetesen együttműködnek a hatóságokkal – zárták közleményüket a köztévések.
Az MTVA korábban is megnyilvánult a fiatalkorúak molesztálással vádolt egykori középiskolai tanár ügyében, aki a hírek szerint az MTV munkatársaként is folytatta korábbi üzelmeit. Azután, hogy Sipos ügyei nyilvánosságra kerültek, azt írták: a diákjait molesztáló tanár sosem volt az MTVA-val szerződéses viszonyban, ő még az integráció előtti MTV alkalmazottja volt. Hozzájuk sosem érkezett panasz Sipos Pálra. Később kitették Sipost az MTV Örökös Tag Alapítványból.
Sipos a rendszerváltás utáni húsz évet a köztévénél különféle pozíciókban töltötte, vezette a kulturális főszerkesztőséget, az M2-t, meg különféle ifjúsági műsorokat is.
A botrány akkor pattant ki, amikor a 444-en megjelent egy cikk az ott csak S.-ként emlegetett gimáziumi tanárról, aki a diákokat molesztálta. Később kiderült, hogy ő Sipos Pál, aki korábban húsz éven át a köztévénél dolgozott. Később látott napvilágot az az információ is, hogy az akkor Ságvári Endréről, ma Trefort Ágostonról elnevezett gimnáziumról van szó a cikkben.
A cikkben leírtak egy részét Sipos Pál a lapnak gyakorlatilag elismerte.