Itthon hvg.hu 2014. július. 28. 20:15

Az RTL csodafegyvere ma a sajtószabadságért aggódó Neelie Kroes volt

Az Európai Bizottság alelnöke ma blogján a magyar sajtószabadságért aggódott, csaknem két hónappal a reklámadó bevezetése után - adta hírül a hétfő esti RTL Híradó. Ezen kívül szó volt Seszták Miklós gyanús aláírásairól, a felcsúti stadionról és egy egyeztetés nélkül engedélyezett koridegen turisztikai központról is.

Magyarországról írt blogján Neelie Kroes, az Európai Bizottság digitális területért felelős alelnöke hétfőn - ezzel vezette fel hétfő esti politikai blokkját az RTL Klub Híradója.

Kroes szerint továbbra is veszélyben van a média szabadsága Magyarországon a reklámadó miatt. A holland politikus sérelmezi, hogy a reklámadót jelentősebb vita vagy egyeztetés nélkül fogadta el a parlament, és úgy véli, bár a bevételek növelése a célja, valójában aránytalan mértékben egyetlen vállalatot, az RTL-t sújtja. Kroes utalt az RTL saját számításaira, amelyek szerint csak őket érintené a legmagasabb adókulcs, "jelentős veszteséget okozva a cégnek és veszélybe sodorva annak működőképességét".

A Híradóban szó volt Seszták Miklós ügyeiről is. Mint arról beszámoltunk, a fejlesztési miniszter véthetett az ügyvédek etikai szabályzata ellen azzal, hogy korábban ügyvédként ellenjegyzett olyan cégpapírokat, amelyeken ő maga is aláíró. Az üggyel kapcsolatban megszólaltatták Budai Berndaett MSZP-szóvivőt, aki szóba hozta a Seszták elleni korábbi, cégeltüntetéssel kapcsolatos vádakat is.

Arról is beszámolt az RTL, hogy Szigetváron szinte titokban döntettek arról, hogy egy teljesen tájidegen "dobozszerű" látogatóközpontot húznak fel a vár mellé, pedig a tervet még a központi tervtanács sem támogatta.

Egy másik riport szerint az új Fradi-stadion nem állami pénzből működik; az üzemeltető állítása szerint a nyereség egy részét visszautalják az FTC-nek. A fenntartás költsége évi több százmillió forint. A VIP-páholyokat eddig nem állami cégek bérelték ki. A felcsúti Pancho Arénának nem kell feltétlenül nyereségesen működnie. A debreceni stadion évi működtetése kb. 160-180 millió forintba kerül, ott első körben nem sikerült üzemeltetőt találni - hangzott el a riportban.

Hirdetés