Itthon hvg.hu 2014. április. 23. 18:28

Összeférhetetlenséggel kezdte alkotmánybírói megbízatását Stumpf

A cégbírósági adatok szerint Stumpf István 14 napig még ügyvezető volt az Aleria Kft.-ben, miután kinevezték alkotmánybírónak. Stumpf szerint tévedés történt, ő határidő előtt mondott le céges pozíciójáról.

Alkotmánybíróvá választása után két hetet késett Stumpf István azzal, hogy megszüntetve az összeférhetetlenséget, lemondjon céges pozícióiról – írta a Magyar Narancs csütörtökön megjelenő számában.

Az Alkotmánybíróságról szóló törvény szerint az alkotmánybírói kinevezéssel minden gazdasági vezetői poszt összeférhetetlen.

A cégbírósági adatok szerint Stumpf csak 2010. augusztus 16-án mondott le az Aleria Kft. nevű cég ügyvezetői posztjáról, 15 nappal az összeférhetetlenség megszüntetésére kiszabott határidő után. Másik két cégben lévő pozícióit idejekorán, még július 28-án megszüntette. Vagyonnyilatkozatában ugyanakkor nem a cégbíróságnak megküldött adat szerepel az Akeria Kft.-vel kapcsolatban.

Dudás Szabolcs

Stumpf a Narancsnak azt mondta, hogy tévesen került a cégbírósági jegyzőkönyvbe az augusztus 16-i dátum, ő az Aleria-beli posztjáról is július 28-án mondott le, ahogy az a lemondó nyilatkozatából kiderül. A nyilatkozatban valóban azt írja, hogy a dokumentumot a társaság július 28-i taggyűlésére becsatolják. Ugyanakkor július 28-án nem tartott taggyűlést az Aleria Kft., és a változásbejegyzésnél nem is használták fel a lemondó nyilatkozatot.

A cikkben megyjezik, hogy az Ab-törvény szerint az Alkotmánybíróság tagjai közül ki kell zárni azt, aki vagyonnyilatkozatában lényeges adatot szándékosan valótlanul közöl. Az ügyvezetés megszüntetésének dátuma pedig lényeges adat.

A cégbírósági adatok szerint az összeférhetetlenség 2010. augusztus 2-a és 16-a között jogi értelemben fennállt, amit meg kellett volna állapítania az Alkotmánybíróságnak.

Hirdetés
hvg360 Hamvay Péter 2024. december. 19. 06:00

Magyar Péter: Lehet, hogy kamikaze kormány leszünk

<strong>Magyar Péter</strong> szerint a<strong> politika nem agysebészet, csak tisztességesen kell menedzselni az országot</strong>. <strong>Azt mondja, nincs benne bosszúvá</strong>gy, de hatalomra jutása esetén leváltaná azt az <strong>ezer-kétezer embert</strong>, akik foglyul ejtették az országot, a tolvajoktól pedig visszavenné, amit loptak. Úgy látja, Orbánnak egyre keményebb eszközökhöz kell nyúlnia csapata egyben tartásához, ezért durva másfél évre számít a 2026-os választásokig. HVG-portré.