Nem tetszik az alaptörvény értékrendje? Lassan jobban jár, ha a véleményét megtartja magának
Hozzá kell edződnünk, hogy a szólás- és véleményszabadságnak az Alkotmánybíróság már nem lesz az őre.
Hozzá kell edződnünk, hogy a szólás- és véleményszabadságnak az Alkotmánybíróság már nem lesz az őre.
Előbb a Fővárosi Választási Bizottság, majd a Kúria ellentétes döntése után az Ab is elkaszálta a népszavazási kezdeményezést.
Erre azért volt szükség, mert az előző megsemmisítő határozat után az Országgyűlés visszatette a törvénybe az Alaptörvény-ellenes bekezdést.
Az Alkotmánybíróság döntésére hivatkozva nyújthatják be az „unortodox” költségvetést.
Nagy Tímea, Kemény Dénes, Kovács István és Vaskuti István szerint kell a társadalmi vita, de a referendumot idő előttinek tartják.
Miután az Alkotmánybíróság elutasította a Transparency panaszát a Szuverenitásvédelmi Hivatal jelentésével kapcsolatban.
A testület két különvéleménnyel utasította el a Transparency International Magyarország civil szervezet panaszát. A határozat szerint nincs gond azzal, hogy nem lehet bírósághoz fordulni a Szuverenitásvédelmi Hivatal (SZH) megállapításaival szemben, mert az SZH nem hatóság.
Az érdekképviseletek a munkáltató által jóváhagyandó sztrájkmenetrend miatt fordulhatnak az Ab-hoz.
Az LMP egykori alapítója veszélyesnek látja Patyi András alkotmánybíró párhuzamos indoklását, amely szerint az Alaptörvény az értékrendjével összeegyeztethetetlen véleményeket nem védi.
Megítélése szerint nem ütközött az Alaptörvénybe a Tóta W. Árpádot elmarasztaló ítélet, ezért az Alkotmánybíróság elutasította a HVG panaszát. Különvéleményben azonban felmerült, biztos védendő érték-e az államalapítást megelőző kalandozás?
Az Alkotmánybíróság kénytelen volt ismét elmagyarázni ezt, és érdemi vizsgálat nélkül visszautasítani a Magyar Állam képviseletében benyújtott alkotmányjogi panaszt.
Az Alkotmánybíróság ugyan nem hirdette ki győztesnek a Fővárosi Önkormányzatot a szolidaritási hozzájárulásról szóló, Budapest számára jelentős, százmilliárd forintos nagyságrendű jogvitában, de Kiss Ambrus főigazgató a HVG-nek azt mondta, több ponton mégis nekik adtak igazat a kormánnyal szemben, és az ügy még nincs lezárva.