Lemondott Polgáron a képviselő, akit bolti lopáson kaptak
„Saját elhatározásából” lemondott mandátumáról az a független önkormányzati képviselő, akit bolti lopáson kaptak februárban a Hajdú-Bihar megyei Polgáron. A politikus úgy látja, hogy „felnagyították” a hibáját, lejárató kampányt indítottak ellene, és egy olyan ügyben használták fel, amelyben nem ő, hanem Tóth József polgármester a célpont – írja a Dehir.hu.
A debreceni hírportál április 9-én számolt be arról, hogy a bolt biztonsági őre vette észre a lopást február 23-án. A képviselő először tagadott, végül mindent bevallott, és kifizette az árut. A Debreceni Törvényszék tájékoztatása szerint a Hajdúböszörményi Járásbíróság szabálysértési eljárásban dönt majd az ügyben.
A hivatalos iratokból kiderül: a biztonsági őr a nő gyanús viselkedésére figyelt fel. Miután a kasszánál fizetett, közölte vele, hogy szeretné ellenőrizni, amit vett. A rendőrség összefoglaló jelentésében az áll, hogy az asszony táskájában több olyan terméket találtak, amelyekért nem fizetett, ezek értéke 2681 forint volt.
A Dehir.hu kereste korábban az érintett képviselőt, többször is, de nem érte el. Tóth József polgármestert viszont elérték, aki azt mondta: a képviselő magánügyéről van szó, neki semmilyen hatásköre nincs ezzel kapcsolatban. Arra a felvetésre, várható-e, hogy lemondatja, vagy hivatalos eljárást indít a képviselő ellen, azt mondta: „viszonthallásra” – írták a Dehir.hu korábbi cikkében, amelyben az is benne volt, hogy a portál értesülései szerint a képviselő a polgármester sógornője.
Tóth József később a Facebookon fakadt ki, besokallt a támadásoktól, ezért hétfőn elment szabadságra. Az érintett képviselő a cikk megjelenése után szintén a Facebookon jelentette be, hogy az írás publikálásának másnapján „saját elhatározásából” lemondott mandátumáról - közölte szintén a Dehir.
Úgy indokolt, hogy „hibáját felnagyítva” szerinte durva lejárató kampányt indítottak ellene. Aztán pedig így fogalmazott: „eszközként kívánnak felhasználni egy olyan ügyben, melyben nem én, hanem a város polgármestere a valódi célpont”.
A polgári képviselőtestület nyolctagúra fogyatkozott, és ez már így is marad az őszi önkormányzati választásokig. A választási törvény szerint az általános választások évében április 1-je után már nem lehet ugyanis időközi választást tartani.