Egy a hvg.hu-nak nyilatkozó mentőorvos szerint ha a rendőrök rögtön látták, hogy Welsz Tamás rosszul van, orvost kellett volna hívniuk.
Egyelőre rengeteg, egymásnak is ellentmondó információ van a Simon-ügy egyik érintettje, Welsz Tamás halálának körülményeivel kapcsolatban. A hvg.hu egy mentőorvost kérdezett meg arról, hogy a Simon-ügy egyik vádlottja tényleg hirtelen rosszullét után halt-e meg a rendőrautóban, amiben éppen kihallgatásra akarták vinni. Az Index úgy tudja, Welsz már régóta depressziós volt, és öngyilkosságra készült. A hvg.hu-nak ugyanakkor Welsz egy ismerőse azt mondta, a férfi jó hangulatban volt, semmi nem utalt arra, hogy öngyilkosságra készülne.
Ha Welsz már szemmel láthatóan rosszul volt, amikor a rendőrök érte mentek, akkor a rendőrök hibázhattak, hogy nem hívtak hozzá azonnal orvost, hanem rendőrautóba ültették – mondta a hvg.hu-nak egy mentőorvos, aki szerint a szabályok ilyenkor egyértelműek: ügyeletet, mentőt kell hívni minden esetben. A szakember maga is rendszeresen ment ki ilyen esetekhez fogdákba, kihallgatószobákba is.
Ha azonban Welszen nem lehetett rosszullétet látni, és már a kocsiban, szállítás közben kezdődtek a problémák, akkor a mentőorvos szerint a rendőrök komoly dilemma elé kerültek, hiszen a Logodi utca valóban nincs messze az Alkotás úti mentőállomástól, ahová bevitték Welsz Tamást, így ha mentőt hívnak, lehet, hogy több időbe telt volna, amíg megjön a segítség. Ugyanakkor a mentőállomás sem volt teljesen jó megoldás, hiszen a rendőrök nem tudhatták, találnak-e az Alkotás utcában egészségügyi személyzetet – megtörténhetett volna, hogy éppen minden autó úton van valahol.
Az egészségügyi tanfolyamokat is szervező, vizsgáztató mentőorvos arról beszélt lapunknak, tapasztalata szerint a rendőrök felkészítése ilyen esetekre hagy kívánnivalót maga után – ellentétben például a tűzoltókkal. A szakember szerint az is baj, hogy a magyar rendőrautókban nincs defibrillátor. „Háromszázezer forint egy ilyen készülék ma már, és sok életet lehetne vele megmenteni” – mondta.