Itthon HVG 2014. március. 05. 13:31

Harakiri a veszprémi kórházban

Esélye sem maradt a veszprémi önkormányzatnak, hogy sebesülések nélkül vágja ki magát a másfél éve tartó állóháborúból. Azt azonban még nem tudni, hogy ki követett el harakirit, a kötekedő háziorvosok, vagy a közbeszerzési ajánlatot elfogadó városvezetés.

HVG Zrt.

A konfliktus abból adódott, hogy a  megyei Csolnoky Ferenc Kórház sürgősségi osztályának átépítésére, korszerűsítésére elnyert uniós támogatás feltételeként a megújult részlegnek kell helyet adnia a város és a környező 16 település betegeit ellátó városi ügyeletnek.
Az összeköltözésről, amely 2012 utolsó negyedévében vált aktuálissá, az önkormányzat és a kórház állapodott meg. A kontraktusból kifelejtették azt a 47 háziorvost, akik a délután 4-től másnap reggel 8-ig tartó „műszakban” egymást váltják, illetve a hét végén 24 óráig ügyelnek.

A január elején közzétett pályázatra egyetlen érvényes ajánlat érkezett: a debreceni székhelyű Orvosi Ügyelet Nonprofit Kft.-é, amely vállalta, hogy a háziorvosi munkaidőn kívül eső időben ellátja a megyeszékhely és a környező települések 72 ezer lakóját.
A tulajdonos-ügyvezető személye viszont több kifogásra adhat okot. Nem véletlenül firtatta a kompromisszumot nem vállaló orvosok ügyvéd szószólója, Katanics Sándor, a városi képviselő-testület DK-s tagja, hogy a Fidesz színeiben politizáló Porga Gyula polgármester tudott-e arról, ki az a Kiss Zoltán.

Ha a város első emberének akkor még semmit sem mondott a Kiss név, most már tudja, hogy a nyertes ajánlatot jegyző személy nem más, mint a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei kórházakat 2009 végén holdingba szervező és a konglomerátumot két éven át irányító főigazgató, akit 2012 februárjában letartóztattak.

A történet részleteiről a HVG e heti számában olvashatnak.


 

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.