2014. február. 26. 16:03 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. február. 26. 15:59 Itthon

A munkaerőpiac lakmuszpapírja: Hévíznyi látogatót várnak a HVG állásbörzéjére

Az álláskeresők száznál is több, szakterület szerint csoportosított cég állásajánlatai közül válogathatnak a HVG szerdán és csütörtökön zajló Állásbörzéjén. Mérnök és informatikus frissdiplomásoknak különösen érdemes megjelenni, de a többiek is könnyen eljuthatnak egy állásinterjúig vagy kaphatnak tanácsokat.

 

Ma Magyarországon 436 ezer álláskereső van, ennek csak 5,1 százaléka rendelkezik felsőfokú végzettséggel. Ez azonban nem jelenti azt, hogy diplomával ne lennének nehézségei az elhelyezkedésnek: a diploma megszerzése és az állás megtalálása között átlagban négy hónap telik el. - mondta Toldi Gábor, a HVG HR Center igazgatója a lap által szervezett Állásbörzén.

Toldi szerint a mérnöki, vagy informatikus végzettséggel rendelkezők számára gyakorlatilag gyerekjáték az állásszerzés, akkora irántuk a kereslet akár nemzetközi szinten is, főleg ha nyelvtudással is rendelkeznek, emellett a nagykereskedelmi és turisztikai szakemberekre is nagy az igény. A humán szakon végzetteknek általában nehezebb dolga van, ám az ő helyzetük sem reménytelen: Toldi számukra elsősorban a börzén is toborzó üzleti szolgáltató központokat ajánlja, kiemelve, hogy a nyelvtudás ezeknél különösen fontos. 

2007 óta nyolcadik alkalommal rendezik meg a HVG Állásbörzét, az ország legnagyobb álláskereső és –kínáló rendezvényét. A helyszín ezúttal is a SYMA Csarnok, ahova a keresőknek ajánlott elegánsan felöltözni, ugyanis a különböző standok böngészgetése akár állásinterjúba is torkollhat. Emellett az érdeklődők számos munkatársakat kereső cég ajánlatait megismerhetik, önéletrajzhoz való képet készíttethetnek, pszichológiai tanácsadást kaphatnak, előadásokat hallgathatnak, HR-esek által összeállított logikai feladatokat oldhatnak meg, illetve az egyik standnál akár Xboxozhatnak is.

Hajdú Csongor, az Állásbörze főszervezője az eseménnyel kapcsolatos számszerű adatokat ismertette, kiemelve, hogy az minden évben egyre nagyobb lesz. Elmondta például, hogy ha a kiállításhoz idén felhasznált összes kötőelemet egymásra raknánk, magasabb hegyet kapnánk, mint a Kilimandzsáró. „Én szeretek hegyet mászni, de erre még én se mernék vállalkozni” – mondta a szervező. Emellett kiderült, hogy az Állásbörzén idén 127 kiállító keres embereket 5800 betöltendő állásra, a látogatók száma pedig ennél körülbelül kétszer nagyobb, azaz „több, mint Hévíz teljes lakossága”.

A tájékoztató hátralevő részén a börze két „kiemelt állásajánlója” ismertette cégét. Sümegi Zsuzsanna, az IT Services Hungary kommunikációs igazgatója elmondta, hogy vállalata jelenleg nyelveket beszélő, képzett informatikusokat keres, akikkel kapcsolatban hosszú távra terveznek, és folyamatos tréningeken kívánják fejleszteni őket. Rittling Dániel, a Lidl HR-vezetője cége duális képzési rendszerét ismertette, ami azt jelenti, hogy az áruházlánc képviselői jelenleg járják az ország egyes középiskoláit (különösen a német tannyelvűeket), egyes, németül jól beszélő és tehetséges diákoknak pedig hároméves németországi szakmai képzést ajánlanak fel, ahol kereskedelem szakos diplomát szerezhetnek és közben gyakorlatban is kipróbálhatják magukat a Lidl anyavállalatánál, versenyképes fizetés mellett.

Hirdetés