Olcsóbban oltott tüzet a budapesti katasztrófavédelem
A végrehajtott integráció nyomán 2012-höz képest 5 százalékkal csökkentette tűzoltási költségeit a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság (FKI) - közölte a szervezet pénteki évértékelő értekezletét követően az FKI sajtószóvivője.
A technikai újításoknak, valamint a jogi szankciók szigorodásának köszönhetően a 2012-es 110-ről 2013-ban 70-re csökkent a megtévesztő riasztások száma - közölte még az eredmények között Kisdi Máté. Ez azért is nagy eredmény, mert az elmúlt évben közel 11 ezer riasztást kaptak. A fővárosi tűzoltók 4873 tűzesethez és 6041 műszaki mentéshez vonultak ki - tette hozzá a szóvivő.
Varga Ferencnek, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatójának értékelése szerint az integrált szervezet bizonyította működőképességét. A hatékony működést jelzi szerinte az is, hogy még soha nem volt ilyen szoros az együttműködés az önkéntes tűzoltó egyesületekkel: minden tizedik riasztásnál a hivatásos tűzoltókat közösen vetik be a tizenegy budapesti egyesület valamelyikével.
A fővárosban 24 órás készenléti egységként működik a Tűzvizsgálati Szolgálat, amely több mint kétszáz tűzvizsgálati helyszíni szemlét tartott és közel hetven szén-monoxid-mérgezéses eset vizsgálatát végezték el a múlt évben. Országosan is egyedülálló a FKI Készenléti Egészségügyi Szolgálata, vagyis a Tűzoltó Doktorszolgálat, amely 495 esetnél nyújtott orvosi segítséget.
Az elmúlt évben több mint 6600 veszélyesáru-szállítás ellenőrzését hajtották végre, továbbá a polgári védelmi egységek közreműködésével példaértékű összefogással sikerült elhárítani a Dunán levonuló történelmi árvizet - tolmácsolta Varga Ferenc szavait a referens.