2014. február. 05. 15:30 MTI Utolsó frissítés: 2014. február. 05. 15:33 Itthon

Feljelentést tett Simon százmilliói miatt a Jobbik

Bűnszervezetben részvétel, hivatali vesztegetés, illetve különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás gyanúja miatt feljelentést tett a Jobbik ismeretlen tettes ellen a Legfőbb Ügyészségnél Simon Gábor ügyében, akiről a Magyar Nemzet azt írta, 240 millió forintos be nem vallott vagyont tart ausztriai bankszámlákon. Ezt Novák Előd, a Jobbik alelnöke jelentette be szerdai sajtótájékoztatóján.

Simon Gábor 2009. április 10-én 575 ezer eurót és 163 ezer dollárt helyezett el Ausztriában nyitott értékpapírszámláira, 2013. október 16-án betétszámlájának egyenlege 770 ezer eurót tett ki, több mint 240 millió forintot - írta a Magyar Nemzet kedden forrásmegjelölés nélkül. A lap szerint Simon Gábor korábbi vagyonbevallásai alapján sem mutatható ki, hogy honnan származik a pénz, és a szocialista képviselő jelenlegi vagyonbevallásában sem szerepelteti azt.

Novák Előd szerdán azt mondta, ilyen nagy összegre "nem klasszikus bűnözési formákkal, hanem politikusbűnözéssel lehet szert tenni", így a Jobbiknak erős a gyanúja, hogy ez a pénz a nemzeti vagyonból származhat. Álláspontjuk szerint ennek az összegnek a megszerzése egyedül nem volt lehetséges, hanem egy bűnszervezet fenntartására volt szükség.

Felidézte, hogy Simon Gábor évek óta az MSZP "első vonalába tartozik", hol elnökhelyettesként, hol pedig az országos választmány elnökeként. Éppen ezért a Jobbik felszólítja a politikust, hogy hozza nyilvánosságra, milyen pénzeket kezel és azokat milyen célra használja az MSZP. Novák Előd szerint ugyanis "erős a gyanú", hogy Simon Gábor egy személyben nem is rendelkezhet ezen pénz felett.

Emellett felszólította az MSZP-t, hogy "ne próbálja meg egy bűnbakkal letudni" ezt az ügyet, hanem nevezzék meg, hogy kik voltak ennek a bűnszövetkezetnek a részesei. Novák Előd hozzátette, a Jobbik szerint ez a magatartás egy "klasszikus politikusbűnözői forma" és megismételte, hogy a Jobbik választási győzelme esetén bevezetné a politikusok esetében a dupla büntetést kiszabását.

Hirdetés
Címkék
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.