2014. január. 16. 17:16 MTI Utolsó frissítés: 2014. január. 16. 17:13 Itthon

Hosszú évekre leültethetik a három szombathelyi valutarablót

Nem jogerősen fegyházbüntetésre ítélte a Szombathelyi Törvényszék csütörtökön azt a három embert, akik kétszer is kiraboltak egy valutaváltással foglalkozó férfit Szombathelyen. A bíróság kétrendbeli rablásban és kétrendbeli testi sértésben mondta ki bűnösnek őket: az elsőrendű vádlottra tíz év, a másodrendűre hét év, a harmadrendűre, mint visszaesőre kilenc év fegyházbüntetést szabott ki.

A vádlottak 2010 februárjában, majd 2011 novemberében rabolták ki a valutaváltót, és összesen több mint ötmillió forintot zsákmányoltak tőle. Egyikük mindkét esetben fémrúddal támadt áldozatára, akinek az első esetben életveszélyes sérüléseket okozott.

Az ítélet indoklásában elhangzott, hogy mindkétszer az elsőrendű vádlott támadt a sértettre, a másodrendű vádlott vette el a pénzt, a harmadrendű vádlott pedig a felbujtó volt.

A másodrendű vádlott esetében több volt az enyhítő körülmény, a bíróság a büntetés kiszabásánál a büntetlen előéletet, az őszinte és feltáró jellegű beismerő vallomást, valamint azt is figyelembe vette, hogy a vádlott megtérítette az általa okozott vagyoni kár jelentős részét.

Az elsőrendű és a harmadrendű vádlottak esetében ilyen enyhítő körülmények nem voltak, sőt a harmadrendű vádlott esetében, mivel különös visszaeső, a bíróság kizárta a feltételes szabadlábra helyezés lehetőségét is.

A másodrendű és a harmadrendű vádlott és védője felmentésért, illetve enyhítésért fellebbezett, az elsőrendű vádlott és védője tudomásul vette az ítéletet. Az ügyész három nap gondolkodási időt kért.

Az ítélet a fellebbezések miatt nem jogerős, az iratokat a törvényszék a Győri Ítélőtáblához terjesztette fel.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.