Semmilyen módon nem került szóba az MSZP és az Együtt-PM között megkötött választási megállapodás felülvizsgálata vagy kinyitása a párt szombati választmányi ülésén, melynek a vendége volt Bajnai Gordon, az Együtt-PM társelnöke, valamint Karácsony Gergely, a szövetséges párt két kampányfőnöke. A két párt ugyanakkor közös aláírásgyűjtési akciót indít azzal kapcsolatban, hogy az emberek mire költenék inkább a stadionépítésre szánt milliárdokat.
Elmaradt a palotaforradalom, ami alatt előzetesen az Együtt-PM-mel kötött megállapodás újranyitását, illetve Demokratikus Koalícióval (DK) valamifajta egyezkedést értettek - derült ki az MSZP szombati országos választmányi ülését követő sajtótájékoztatón, melynek a vendége volt Bajnai Gordon, az Együtt-PM társelnöke, valamint Karácsony Gergely, a szövetséges párt két kampányfőnöke.
A hvg.hu kérdésre, miszerint voltak hírek a válaszmányt megelőzően, hogy Bajnai Gordonék esetleg újratárgyalnák a nyáron megkötött egyezséget, Bajnai azt mondta, ilyen nem történt, "nem is látja értelmét, hiszen ez a politikai szövetség az, amely a legtöbb, kormányváltást akaró választót képes megszólítani." Egy MSZP-s választmányi tag ezt úgy kommentálta ironizálva, hogy "ha volt is esetleg ilyen próbálkozás Bajnaiék részéről, az annyira óvatos lehetett, hogy ők személy szerint észre se vették."
Ugyanezzel a témával kapcsolatban Mesterházy Attila is annyit mondott, a válaszmányi ülésen mindenki egyetértett abban, hogy semmi értelme annak, hogy úgymond újraszeleteljék a tortát. A pártelnök szerint csak akkor alakulhat ki új helyzet, ha olyan szereplő jelenik meg a színen, aki új szavazókat képes bevonni az ellenzéki együtműködésbe, nem pedig újrastrukturálja azt.
Lendvai Ildikó a hvg.hu-nak adott november 11-i interjújában azt mondta, „az események előrehaladtak. Gyurcsány Ferenc itt van, bejött a szobába. Innentől akadémiai okoskodás lenne azon elmélkedni, hogy milyen jó lett volna, ha kint marad”. A volt pártelnök szerint, ha nem is lehet közös listában megállapodni, legalább azt el kell érni, hogy a két párt egymás ellen ne indítson jelölteket a választókerületekben.
Ezzel kapcsolatban annyit mondott a már idézett választmányi tag, hogy a zárt ülésen felszólalók gyakorlatilag ugyanazt mondták el, mint amit a nyilvánosság előtt megfogalmaztak. Részben Lendvai Ildikóra is utalva azt mondta, hogy ezek a felvetések visszhangtalnok maradtak.
Érdekes, hogy Mesterházy külön kitért erre a témára a sajtótájékoztatón, amikor azt mondta, hogy a választmány a párt minden tagjától nagyobb kommunikációs fegyelmet kért.
A választmányi ülésen arról is döntöttek, hogy az úgynevezett országos választási bizottságot, amely az MSZP alapszabálya szerint a napi ügyeket viszi a kampányidőszakban, a megválasztott pozícióik alapján automatikusan tagoknak számító szereplőkön kívül kiegészítik Harangozó Tamással, Baja Ferenccel, Lukács Zoltánnal, Tóbiás Józseffel és Szűcs Gáborral. (Az ovb-nek automatikusan tagja a párt elnöke, elnökhelyttese, 2 alelnöke, pártigazgatója, kampányfőnöke, frakcióvezetője és választmányi elnöke.)
Konkrét bejelentés egy hangzott el: az MSZP és az Együtt-PM aláírásgyűjtési akciót indit, hogy az emberek szerint a stadionépítésekre szánt pénzeket nem kellene-e inkább a hat évnél fiatalabb gyerekek ingyenes gyógyszerellátására és a kórházi váróslisták rövidítésre fordítani.
A hvg.hu kérdére, miszerint az Együtt-PM támogatni fogja-e Horváth Csabát, az MSZP főpolgármester-jelöltjét az önkormányzati választásokon, Mesterházy és Bajnai is azt mondta, hogy erre a kérdésre a parlamenti választások után fognak visszatérni.