2013. október. 29. 11:18 MTI Utolsó frissítés: 2013. október. 29. 13:23 Itthon

Fizet a biztosító, kezdődhet az óbudai házrobbanás utáni helyreállítás

A Pacsirtamező és a Tímár utca sarkán lévő társasházban történt robbanásban az épület harmadik szintje és a fölötte lévő tetőtér is leomlott. A robbanás oka nem ismert, de a biztosító fizet.

Az óbudai Tímár utcában augusztus elején történt házrobbanás oka továbbra sem ismert, ám az Aegon Magyarország már a hatósági eljárás befejezése előtt kifizeti a romba dőlt ház lakóinak kárát, így elkezdődhet a teljes helyreállítás – írta közleményében a biztosítótársaság kedden.

Mint írták, a munkálatok előrehaladtával a biztosító folyamatosan tölti fel a finanszírozási káralapot, a ház eredeti állapotának teljes helyreállításáig.

A III. kerületi Pacsirtamező és a Tímár utca sarkán lévő társasházban augusztus 7-én történt robbanás következtében az épület harmadik szintje és a fölötte lévő tetőtér is leomlott, az épületben így összesen 22 ember lakása vált lakhatatlanná. A mentőalakulatok a romok alatt két holttestet találtak.

Az Aegon Magyarország a gyors kárrendezés érdekében független igazságügyi szakértőt kért fel a kár nagyságának meghatározására, így elkerülhetővé vált a több hónapos várakozás, amely alatt a lakók nem kezdhették volna meg a helyreállítást.

A független szakértői vélemény a napokban készült el, így megkezdődhet a teljes kártalanítás. Az első fázis a szerkezetkész állapot helyreállításáig tart, majd ezt követi a belső munkálatokra szánt összeg kifizetése.

A biztosítótársaság azt is közölte, hogy az érintett lakóknak a robbanást követően azonnal kárelőleget folyósított a kiköltöztetéssel járó költségekre. A társasház részére pedig 5 millió forinttal kárelőlegkeretet nyitottak, amelyből folyamatosan finanszírozni tudják a helyreállítást.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.