Politikusok megbízottjának lenni csak akkor lehetséges, ha azonosulni tudsz a megbízód politikájával – ezzel magyarázta Török Gábor politikai elemző a Magyar Narancsnak adott interjúban azt, hogy politikusoknak nem dolgozik, viszont ismert üzletembereknek igen. Azt mondja, bárki nyeri a jövő évi választásokat, iszonyú durva dolgok jönnek.
2006-ban döntött úgy, hogy politikusoknak nem dolgozik, és ez alól csak Sólyom László köztársasági elnök volt a kivétel, akinek tanácsadói testületében dolgozott – mondta a Magyar Narancsnak adott interjúban Török Gábor politikai elemző, hozzátéve, hogy inkább cégvezetők és üzletemberek számára nyújt politikai szolgáltatásokat, döntően a politikai folyamatok értelmezését. Azt is elárulta, hogy a megrendelők között van Csányi Sándor OTP-vezért, Hernádi Zsolt Mol-vezér, és a KÉSZ Holdingot vezető Varga Mihály. Török hozzátette, hogy szerinte politikusok megbízottjának lenni egyenlő azzal, hogy az elemző azonosul a megbízó politikájával, és bár ő nem, de az elemzők többsége politikai szervezeteknek dolgozik, így az ő érdekük is megjelenik a politikai piacon.
Azt, hogy 2010 óta nem szerepelt politikai tévéműsorban, azzal magyarázza, hogy ha az ember folyamatosan mantrázza a véleményét, akkor nem marad ideje gondolkodni és ezt el akarta kerülni.
Azt mondja, munkája részben arról szól, hogy politikusokkal és háttéremberekkel beszélget, és közülük a baloldaliakkal mindig könnyebb volt felvenni a kapcsolatot, míg a jobboldaliak még mindig nagyon bizalmatlanok azokkal szemben, akik nem a körön belülről érkeztek. Arra az újságírói kérdésre, hogy Orbán Viktor kikéri-e a véleményét politikai kérdésekben, illetve hogy beszélt-e Bajnaival, Török azt felelte, hogy nem lenne szerencsés ilyen kérdésekre válaszolnia.
A jövő évi választásokról beszélve azt mondta, bárki nyeri is azt, iszonyú durva dolgok jönnek: a Fidesz ugyan megnyerheti akár kétharmaddal is a választásokat, de gyors kiábrándulás követheti, és a 2006 utáni kormányzati tehetetlenkedés követheti. A baloldal esetleges győzelme esetén viszont talán még borzasztóbb világ jön, véli Török, utalva az ellenzéki megosztottságra és a rájuk váró közjogi struktúrákra. Vagyis két kataszrtófa-forgatókönyv látszik valószínűnek, de Török szerint ez nem baj, mivel ennek az országnak katasztrófára van szüksége.