2013. július. 04. 11:12 MTI Utolsó frissítés: 2013. július. 04. 11:04 Itthon

Más frekvenciára költözik a közmédia

Július 15-től más frekvencián lesznek elérhetők a közmédia műholdas rádiós és televíziós csatornái - közölte a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap.

A közlemény szerint a közszolgálati műsorok hagyományos felbontású változatának európai szétosztását, a határon túli és belföldi egyéni vételt biztosító Eutelsat9A műhold frekvenciája megváltozik, ezért a műholdas csatornák további elérése érdekében július 15-éig át kell állítani a műholdvevőket az új frekvenciára.

Közölték, a változás azokat az egyéni műholdvevővel rendelkező háztartásokat érinti, amelyek nem fizetnek előfizetési díjat a szolgáltatás igénybevételéért. A frekvenciacserében az M1, az M2, a Duna, a Duna World televíziós és a Kossuth, Petőfi, Bartók, Nemzetiség, Parlament, Duna World Radio rádiós csatornák érintett.

A közlés szerint a régi frekvencián hétfőtől - műszaki okok miatt kizárólag a Duna műsorán - feliratcsík tájékoztatja az érintetteket a szükséges áthangolásról. A kábeltelevíziós szolgáltatók addigra átállítják saját hálózataikat, így előfizetőik nem láthatják a tájékoztató feliratcsíkot.

Július 15-től a képernyőn a mozgó feliratcsík helyett adáskép nélkül, egy állandó tájékoztató felirat lesz olvasható néhány napig, azt követően a régi frekvencián már nem lesz elérhető a jel.

További információ a www.mtva.hu/vetel oldalon olvasható, illetve a +36 1 759-5050 közönségszolgálati telefonszámon kérhető.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.