2013. május. 29. 07:10 MTI Utolsó frissítés: 2013. május. 29. 07:08 Itthon

Családi napközitől a nemzetiszocialista vészkorszakig - ez lesz ma a parlamentben

Az Országgyűlés szerdai, e heti utolsó ülésnapján szinte kizárólag korábban tárgyalni kezdett előterjesztések részletes vitáit bonyolítja le. Lesz szó kampányfinanszírozásról, családi napközikről és diktatúrákról.

A Ház ülése reggel kilenc órakor, a nap egyetlen általános vitájával kezdődik, az a kormánypárti indítvány kerül terítékre, amely 2018-ig, vagyis a jelenlegi szabályozáshoz képest további három év haladékot adna a helyi televízióknak a digitális átállásra.

Ezt követően a kampányfinanszírozást átalakító javaslathoz benyújtott módosító javaslatokat értékelhetik. Fideszes és kereszténydemokrata képviselők előterjesztésükben azt kezdeményezik, hogy a pártok jövőre kizárólag kampányuk fedezésére kapjanak állami támogatást, az egyéni képviselőjelöltek egyenként egymillió forintot, míg a pártok jelöltenként ötmillió forintot költhessenek a jövő évi országgyűlési választásokon. Javaslatuk emellett megtiltaná mindenféle külföldi adomány elfogadását a pártoknak.

Az ülésnap további részében a bírósági végrehajtást érintő, valamint a családi napközik fennmaradását célzó törvénymódosítások tárgyalása folytatódhat.

Végül pedig a diktatúrák igazságtalanságairól beszélhetnek újra a képviselők. Az MSZP kezdeményezésére a nemzetiszocialista vészkorszak, míg a Jobbik javaslatára a kommunista diktatúra megismertetésének fontossága kerül ismét napirendre, a Fidesz pedig valamennyi diktatúra gonoszságára hívhatja fel újra a figyelmet.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.