2013. május. 23. 19:26 MTI Utolsó frissítés: 2013. május. 23. 19:23 Itthon

Június közepén nyithat a bonyhádi fürdő

A tervezett május eleje helyett június közepén nyit ki a tavaly elkészült bonyhádi meleg vizes fürdő. A nyitásra az ígéretek szerint átalakítják a 410 millió forintos költségvetéssel, döntően önkormányzati forrásból épített fürdő vízkezelési technológiáját.

2012-ben a beruházás eredeti kivitelezője, a Tempero Zrt. csaknem teljesen elkészült a napi 700-800 vendég fogadására alkalmas létesítménnyel, a tapasztalatok azonban azt mutatták, hogy beavatkozást igényel a rendszer – mondta Glöckler Ferenc, a beruházó Bonyhádi Fürdő Kft. ügyvezető igazgatója.

A három, 32-36 fokos vízzel töltött medencével rendelkező fürdő tavaly szeptember 30-ig működött próbaüzemben, a víz algásodása miatt azonban egy hétre le kellett állítani.

A cégvezető szerint a technológia jelentős vegyszerigénye miatt drága volt az üzemeltetés, és az algásodás mellett a vízkőképződés is problémát jelentett. Az átalakításkor új vízkezelési rendszert építenek ki, amely nemcsak az eddigi problémákat oldja meg, hanem megfelel egy később építendő, fedett fürdő előírásainak is – mondta.

Az önkormányzati tulajdonú Bonyhádi Fürdő Kft. tavaly októberben bontott szerződést a Tempero Zrt.-vel, miután az bejelentette, hogy végelszámolást kért, és a garanciális munkákat nem fogja elvégezni.

Az ügyvezető igazgató közölte: az átalakítást a zrt.-vel szemben visszatartott kötbér összegéből, 54 millió forintból végzik el. Az új kivitelező, a pécsi T. M. Hidro-Szer Kft. június 15-i határidővel vállalta a munkát.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.