2013. április. 21. 19:20 MTI Utolsó frissítés: 2013. április. 21. 19:20 Itthon

Kövér László magyar katonákat látogatott Cipruson

Azzal, hogy hazánk részt vesz az ENSZ ciprusi békefentartó missziójában, Magyarország az Európai Unió és a NATO biztonságához közvetlenül járul hozzá; ezt a hozzájárulást az önök hűsége és odaadása teremti meg - ezekkel a szavakkal köszöntötte Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Szent István Zászlóalj Cipruson szolgálatot teljesítő katonáit.

Terék Tamás alezredes, a magyar kontingens parancsnoka fogadta az Országgyűlés küldöttségét és ismertette az ENSZ-misszió tevékenységének történetét, illetve bemutatta a magyar tábort.

Az Országgyűlés elnöke meggyőződését fejezte ki, a zászlóalj munkája is azt bizonyítja, hogy Magyarország erején felül képes megfelelni a nemzetközi közösség elvárásainak. A 77 honvédből álló egység nem csupán önmagában öregbíti magyarságunk hírnevét, hanem a szlovák irányítású vegyes zászlóalj részeként azt is megmutatja, hogy a kárpát-medencei népek képesek összefogni közös célok érdekében - mondta a házelnök.

A látogatás alkalmából, a magyar katonák eddigi áldozatos szolgálatát megköszönve Kövér László egy  "A haza minden előtt" mottóval ellátott emléklapot adott át az egység parancsnokának.

Magyarország 1993-ban négyfős megfigyelő csoporttal kapcsolódott be a ciprusi békét garantáló ENSZ-küldetésbe, 1995-től békefenttertó katonai alakulattal van jelen a Földközi tengeri szigeten. A missziós erők feladata a kettéosztott sziget görög és török cipriótái közötti fegyveres konfliktusok és a harcok kiújulásának megakadályozása, a sziget két része közötti ütközőövezet és az úgynevezett Zöld vonal felügyelete.

Kövér László az Európai Unió parlamenti elnökeinek kétnapos nicosiai konferenciájára érkezett Ciprusra.

Hirdetés
hvg360 Lengyel Tibor 2025. január. 02. 14:32

Magyar Péter elszámoltatási programja: nem csak börtönválogatottal fenyeget, stadionnyi embert vonna kérdőre

A rendszerváltás óta sokan ígérték, de hatalomra kerülve vagy bele se kezdtek az elszámoltatásba, vagy nem jutottak szinte semmire. Ami korábban sem volt könnyű, most még nehezebb, hiszen 2010 óta a NER sok területen törvényesítette is a lopást, a célzott közpénz-herdálást. Mégis, Magyar Péter is elszámoltatást tervez: a kishalaknak immunitást ígér, de több ezer, milliárdossá vált embert számonkérne: mibű’?