2013. április. 19. 17:16 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. április. 19. 17:15 Itthon

A rendőrség rábólintott a Budapest Pride-ra

A Budapesti Rendőr-főkapitányság tudomásul vette a 18. Budapest Pride Felvonulás bejelentését – közölték honlapjukon a szervezők. A felvonulás 2013. július 6-án, szombaton lesz, előtte egyhetes fesztivált rendeznek június 30-a és július 7-e között.

A rendőrség a korábbi években a közlekedés akadályoztatására hivatkozva megtiltotta a rendezvényt. A tiltást azonban minden esetben hatályon kívül helyezte a Főváros Törvényszék, ezzel biztosítva a leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű és queer emberek, támogatóik gyülekezési jogát. „Üdvözöljük, hogy a rendőrség helyes úton indult el és belátta, hogy nem megalapozott a korábbi évek tiltó gyakorlata” – fogalmaznak a szervezők közleményében.

A világ több országában ünnepelhették ezen a héten a jogegyenlőség hívei a melegjogok kiteljesedését. Új-Zéland és Uruguay is most foglalta törvénybe az azonos neműek házasságának egyenjogúságát – emlékeztetnek.

A közleményben azt is írják, hogy a rendőrség pozitív lépése mellett azonban további lépésekre lenne szükség itthon a melegek egyenjogúságának eléréséhez. A diszkrimináció növekedéséhez hozzájárult az Alaptörvény negyedik módosítása és az új Polgári törvénykönyv elfogadása is – vélik.

A Budapest Pride Fesztivállal a magyarországi LMBTQ-közösséget szeretnék építeni és erősíteni, valamint megszólítani a többségi társadalmat, csökkenteni az előítéleteket. A tavalyi, és egyben eddigi legnagyobb felvonuláson csaknem négyezren vettek részt. A 2013-as program júniustól lesz elérhető a fesztivál honlapján – tették hozzá.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.