Izsáki vallatás: egy harmadik rendőr mindent látott?
Volt szemtanúja a Bara József halálával végződő izsáki kényszervallatásnak – értesült a Bors. A törzszászlós vallomást tett, és a lap úgy tudja: az igazságot fontosabbnak tartotta, mint hogy falazzon régóta ismert kollégáinak. A Bács-Kiskun Megyei Főügyészség nem erősítette meg, de nem is cáfolta ezeket az értesüléseket.
Nemcsak a kényszervallatás és halált okozó testi sértés gyanújával előzetes letartóztatásba helyezett B. Viktor és B. Csongor, hanem egy harmadik rendőr is az izsáki rendőrőrsön tartózkodott keddre virradó éjszaka, Bara József halálának időpontjában – tudta meg a Bors.
A lap információi szerint a koronatanú egy közeli település körzeti megbízottja, és törzszászlósi rangban szolgál. Úgy tudják, a törzszászlós próbálta leállítani kollégáit, de sikertelenül, ezért ő távozott az őrsről. Amikor B. Viktor és B. Csongor ellen megindult az eljárás, a szemtanúnak el kellett döntenie: régóta ismert kollégáit védi, vagy elmondja az igazságot. A Bors szerint a férfi az utóbbit választotta, s az általa tapasztaltakat tanúkihallgatása során jegyzőkönyvbe is vették, de erről a sajtónak nem nyilatkozhat.
Gyugyi Csilla, a nyomozást folytató Bács-Kiskun Megyei Főügyészség szóvivője nem erősítette meg és nem is cáfolta ezeket az értesüléseket. Mint mondta: a folyamatban lévő nyomozás adatait nem kívánják megosztani a közvéleménnyel. A B. Viktort védő dr. Kiszely Zsuzsa ügyvéd a Borssal közölte: nem jutott a birtokába az állítólagos koronatanú vallomásáról szóló információ.
Gyugyi Csilla vasárnap délután az MTI-vel közölte: az ügyészség a nyomozás érdekeire tekintettel nem kívánja kommentálni az információt.
Kiszely Zsuzsa ügyvéd, B. Viktor védője az MTI-vel közölte, nincs arról tudomása, hogy jelen lett volna egy szemtanú a történteknél. Ugyanakkor közölte: amennyiben így történt, akkor a rendőrségi törvény szerint az illetőnek azonnali jelentési és intézkedési kötelezettsége lett volna.
Az MTI kereste Szűcs Lászlót, B. Csongor jogi képviselőjét is, azonban vasárnap délig nem sikerült elérni.
Csütörtökön a Kecskeméti Járásbíróság halált okozó testi sértés és kényszervallatás bűntettének gyanúja miatt harminc napra előzetes letartóztatásba helyezte a két rendőrt, a határozatot mindkét járőr védője megfellebbezte, álláspontjuk szerint a két férfi az intézkedés során szakszerűen járt el, csupán a terhelt ellenállását akarták megtörni a bántalmazással, amit elismertek, de szerintük a kényszervallatás vádja nem áll meg.
Szűcs László, B. Csongor védője a lapnak azt mondta, bár már megvolt a hatósági boncolás, az ügyészég valamilyen oknál fogva titkolózik, és nem közli velük a halál pontos okát. Gyugyi Csilla, a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség szóvivő ügyésze azt mondta, egyelőre csak az előzetes orvosszakértői szakvélemény áll a rendelkezésükre, amely szerint a sértett halálát a folyamatos bántalmazás által kiváltott traumás sokk okozta.