2013. április. 05. 16:45 MTI Utolsó frissítés: 2013. április. 05. 16:41 Itthon

Visszamenőleges támogatást ad az NGM a gyermekétkeztetéshez

A 2013-as költségvetéséről szóló törvény csütörtök óta hatályos módosítása alapján az idén január elsejétől visszamenőleges támogatást kaphatnak az egyházi és egyéb nem állami intézményfenntartók az általuk étkeztetett gyermekek után - hívja fel a figyelmet csütörtöki közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

A többletforrást azok az intézményfenntartók igényelhetik, akik a gyermekek részére - a vonatkozó jogszabályok alapján - 50 százalékos étkezési térítési díjkedvezményt vagy ingyen étkezést biztosítanak.

A jogszabály-módosítás következtében az egyházi és egyéb nem állami intézményfenntartókat - óvodai, iskolai, kollégiumi étkeztetés támogatása címén - a korábbi fejenként évi 68 000 forintos támogatás helyett 102 000 forint támogatás illeti meg fejenként évente, bölcsődében és fogyatékos személyek nappali intézményében elhelyezett gyermekek étkeztetéséhez kapcsolódóan pedig szintén 102 000 forint.

A Magyar Államkincstár az óvodai, iskolai, kollégiumi étkeztetéshez kapcsolódó többlettámogatás összegét - tekintettel arra, hogy az érintett létszámadatok a Magyar Államkincstár rendelkezésére állnak - már a következő havi támogatással együtt folyósítani fogja az érintett intézményfenntartóknak. 

A bölcsődében és fogyatékos személyek nappali intézményében elhelyezett gyermekek étkeztetésére biztosított támogatást visszamenőlegesen várhatóan május-júniusban folyósítják majd. Az igényléshez szükséges dokumentumokat a közeljövőben a Magyar Államkincstár honlapján teszik közzé - olvasható a közleményben.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.