Nem tetszik az ELTE-BTK dékánjának az egyetemfoglalás
Sajnálattal vette tudomásul az ELTE Bölcsészettudományi Karának dékánja, hogy a hétfő délelőtti "egyetemfoglalással" a Hallgatói Hálózat (HaHa) "az oktatás megzavarásának eszközéhez nyúltak". Dezső Tamás közleményében hozzátette, nem ért egyet a rendezvény blokádot és egyetemfoglalást emlegető szórólapján olvasható módszerekkel.
A Hallgatói Hálózat néhány tagja hétfő délelőtt az ELTE Bölcsészettudományi Karának campusán "hangos, az oktatás rendjének megzavarására alkalmas formában" kezdett toborzást a 11 órára meghirdetett “szabadegyetemre és fórumra”, amelynek helyszíneként a Múzeum krt. 6-8. számú épület 34-es nagyelőadóját jelölték meg - írta közleményében Dezső Tamás dékán.
A dékán szerint a toborzás során több egyetemi órát zavartak meg úgy, hogy engedély nélkül behatoltak a tanórára, és a felelős oktató megkérdezése nélkül hosszabb időre lehetetlenné tették az oktatást. Ezzel kapcsolatban hozzátette, "az ELTE-BTK mint oktatási és kutatási intézmény sajnálattal vette tudomásul, hogy a felsőoktatás jövőjéért aggódó hallgatók és szervezők az oktatás megzavarásának eszközéhez nyúltak".
A megmozdulással kapcsolatban az ELTE Bölcsészettudományi Kara fenntartja a január 7-én kiadott közleményeiben és nyilatkozatában foglaltakat, különös tekintettel a magyar felsőoktatás és annak minőségi megújulásával kapcsolatos szakmai álláspontjára - írta a dékán.
Mivel senki sem kért a dékántól, a kar felelős vezetőjétől, a campus ingatlangazdájától időben, a meghirdetés előtt semmilyen módon engedélyt a rendezvény megtartására, ilyen módon a rendezvény engedély nélküli rendezvénynek számít - olvasható Dezső Tamás közleményében, amely szerint a rendezvények megtartásának feltételeit, a teremigénylés módját rektori utasítások szabályozzák.
"Ebben a helyzetben a kar vezetése nem vállalhat közösséget az ott elhangzó felszólalásokkal és véleménynyilvánításokkal, és a rendezvény megtartásának minden felelősségét és következményét a szervezőkre terheli" - írta. Felidézte azt is, hogy a rendezvények megtartásának szigorú személyvédelmi, vagyonvédelmi, tűzbiztonsági stb. szabályai vannak a karon, amelyek be nem tartása veszélyeztetheti a megjelentek testi épségét.
"A dékán nem ért egyet a rendezvény szórólapján olvasható módszerekkel. Mint eddig, ezután is a tárgyalásos módszert, a felsőoktatás jövőjéért felelős szakmai fórumokon keresztüli érdekérvényesítést tartja egyedül üdvözítőnek" - tette hozzá a közlemény.