2013. január. 31. 21:43 MTI Utolsó frissítés: 2013. január. 31. 21:43 Itthon

Felújítják Debrecenben a nagyerdei termálfürdőt

A debreceni Nagyerdő rehabilitációs programjának részeként megújul az Aquaticum termálszálló és a termálfürdő. A nyáron kezdődő, 2,5 milliárd forintos beruházáshoz összesen 1,7 milliárd forint uniós támogatást nyert a Debreceni Gyógyfürdő Kft.

Miután a gyógyfürdő teljes területét érintő kiemelt pályázatuk nem kapott támogatást, a cég egyidejűleg az Észak-alföldi Regionális Operatív Program három különálló pályázatán jutott forráshoz – mondta Kósa Lajos polgármester csütörtökön.

Papp László stratégiai alpolgármester hozzátette, hogy a következő 1,5-2 évben több mint 20 milliárd forint értékű beruházás valósul meg a Nagyerdőben: a gyógyszálló és a gyógyfürdő mellett felépül az új nagyerdei stadion, megújul a parkerdő, a botanikus kert és a Pallagi út is.

A gyógyfürdő és a gyógyszálló rekonstrukciójával az egészség- és termálturizmus feltételei jelentős mértékben javulnak Debrecenben, amit - reményeik szerint - a várost nyugat-európai nagyvárosokkal összekötő menetrend szerinti légijáratok felhasználásával külföldi gyógyulni vágyók is igénybe vesznek - mondta Papp László.

Fazekas Lajos, a Debreceni Gyógyfürdő Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: a munkálatokat a fürdő, illetve a szálló egy-egy területének lezárásával ütemezik, így a vendégek folyamatosan igénybe vehetik az Aquaticum gyógy- és fürdőközpont szolgáltatásait a beruházás ideje alatt is.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.