2012. november. 29. 10:31 hvg.hu Utolsó frissítés: 2012. november. 29. 11:11 Itthon

Schiffer elárulta, milyen feltétellel tárgyalnának Bajnaiékkal

Az LMP feltételhez köti, hogy tárgyalóasztalhoz ül-e a szocialistákkal, vagy Bajnai Gordonnal - mondta az InfoRádióban az ellenzéki párt parlamenti frakcióvezetője. Schiffer András szerint az LMP tudni szeretné, mit gondolnak most az egykori kormányzati intézkedésekről, hiszen "mégiscsak velük szemben alakult meg egykor az LMP".

Az LMP csak akkor kész egyeztetni, ha a szocialisták vagy az Együtt 2014 Mozgalmat vezető Bajnai Gordon volt kormányfő világossá tenné, mit gondolnak most az egykori kormányzati intézkedésekről, amelyek a többi között a szociális kettészakadáshoz, a kistelepülések elszegényedéséhez, a nagybirtok felhizlalásához, a devizahitel-krízishez és az államadósság robbanásszerű növekedéséhez vezettek - mondta Schiffer András frakcióvezető az InfoRádió Aréna című műsorában.

"Az LMP nem akarja azt, hogy Magyarország még egyszer ugyanabba a folyóba lépjen vissza" - tette hozzá az ismét megválasztott frakcióvezető.

A párt mindig is úgy gondolta, hogy az alkotmányosság helyreállításáról, tehát a 2014 után szükséges kétharmados lépésekről - bármilyen összetételű is legyen a következő parlament - az LMP-nek és az MSZP-nek nem elég 2014 tavaszán megkezdeni a beszélgetést - mondta Schiffer. Szerinte ezekben a kérdésekben már jelenleg is van egyeztetnivaló. "Ezt mondtuk Bajnai Gordonnak is, ezt tudjuk mondani a szocialistáknak is" - mondta.

Szólt arról is, hogy a pártja olyan korrupcióellenes programot készített, amellyel garantálni lehet a megvesztegetések visszaszorítását és az offshore cégek felszámolását.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.