2012. november. 12. 18:12 MTI-OS Utolsó frissítés: 2012. november. 12. 18:12 Itthon

Gyorsított eljárás vár a kínai nagykövetség előtt tüntető Tibet-barátokra

Csoportos garázdaság büntette és rongálás vétsége miatt indítottak eljárást hat személy ellen, akik egy szalmabábú felgyújtásával tiltakoztak Kína Tibet-politikája ellen.

Csoportos garázdaság  büntette és rongálás vétsége miatt eljárást indítottak az ellen a 6 személy ellen, akiket múlt szerdán állítottak elő a VI. kerületi rendőrök - közölte a Nemzeti Jogvédő Alapítvány. A szervezet két ügyvédje látja el majd az előállított Tibet-párti tüntetők védelmét.

A hat személy ellen csoportos garázdaság  büntette és rongálás vétsége miatt indítottak eljárást. A jogvédők szerint a tüntetők ellen felhozott vádak nem állnak meg, mert a garázdaság bűntettének egyik lényeges eleme, az "erőszakos" elkövetés nem állapítható meg, és a rongálás sem valósult meg. 

Mint arról a hvg.hu is beszámolt, Kína budapesti nagykövetsége előtt, november 7-én Tibet függetlenségéért és az önkéntes tűzhalált halt tibeti szerzetesek emlékére tartott demonstrációt egy emberi jogi aktivista csoport. Kína Tibetben tanúsított, emberi jogokat sértő tevékenysége ellen korábban 53 tibeti szerzetes gyújtotta fel magát és halt önkéntes tűzhalált, hogy így tiltakozzon és így hívja fel a világ figyelmét a Tibetben zajló súlyos, emberi jogi jogsértésekre - áll az alapítvány közleményében.

A függetlenségéért küzdő nép küzdelmével szimpatizáló, többségében magyar demonstrálók, "free Tibet" felkiáltásokkal kísérve, egy  jelképes szalmabábút égettek el a nagykövetség előtt, a kerítésre a tibeti szerzetesek arcképét tartalmazó transzparenst feszítették ki és a véráldozatra emlékezve piros festéket öntöttek a követség előtti járdára. 

 

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.