Itthon hvg.hu 2012. november. 08. 13:03

VV: szánalmas volt nézni a magyar kormány magyarázkodását

A kormány egyik érve a bírák kényszernyugdíjazása mellett a fiatalítás volt. Viszont ilyen alapon holnap azt is bejelenthetnék, hogy ki kell rúgni az állami szférából a nőket, hogy a helyükre férfiakat lehessen felvenni. Nem véletlenül bukott el a törvény az Európai Bíróság előtt - olvasható a Véleményvezér blogon.

Egyáltalán nem döglött kutyába rúgott (vagy vágott fejbe) az Európai Bíróság, amikor a magyar bírák kényszernyugdíjazását jogellenesnek minősítette. A törvényt a magyar Alkotmánybíróság már korábban alkotmányellenesnek nyilvánította, mire a kormány egy alkotmánymódosítással kimondta: 2022-ig a bírák 65 éves korukig mennek nyugdíjba. A luxemburgi döntés így sem jött hiába. Az ítéletnek egy súlyos következménye és egy komoly tanulsága is van - olvasható a Véleményvezér blogon.

Következménye a szerző szerint az, hogy bárhogyan próbálja is most bagatellizálni a dolgot a kormány, hogy ezt az Európai Bíróság kimondta, nemcsak erkölcsi, hanem nagyon is gyakorlati jelentőséggel bír. A magyar alkotmánybírósági határozat ugyanis közel sem volt olyan kemény, mint a luxemburgi ítélet.

A fentiekhez hasonló jelentőségű az ítéletnek a tanulsága is - teszi hozzá. "Szánalmas volt nézni, hogy a magyar kormány milyen nevetségesen amatőr magyarázkodással állt az Európai Bíróság elé. A szörnyű az, hogy jogi érvek helyett képesek voltak pont ugyanazzal a gagyi, totálisan színvonaltalan politikai mellébeszéléssel győzködni az Európai Bíróság bíráit, mint amivel a magyar közvéleményt szokták etetni" - olvasható a bejegyzésben, amelyet teljes terjedelmében itt olvashatnak el.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.