2012. szeptember. 10. 08:15 MTI Utolsó frissítés: 2012. szeptember. 10. 08:10 Itthon

Tízmilliárdos hitelt venne fel Budapest

Összesen tízmilliárd forint hitelt venne igénybe a főváros a jövő évi gazdálkodásához, Bagdy Gábor pénzügyi főpolgármester-helyettes erre vonatkozó javaslatáról szerdán dönt a Fővárosi Közgyűlés.

Tízmilliárd forint hitelt venne igénybe a fővárosi önkormányzat a jövő évi gazdálkodásához, emellett pedig 25 milliárd forint összegű folyószámla-hitelkeretet nyittatna.

Bagdy Gábor pénzügyi főpolgármester-helyettes erre vonatkozó javaslatáról szerdán dönt a Fővárosi Közgyűlés. Az indítvány jelzi, hogy a 2013. évi központi költségvetés fővárost érintő hatásai még nem ismertek, így az ebből fakadó finanszírozási kockázatok kivédése érdekében szükséges egy középlejáratú hitelkeret-szerződést megkötni. A főpolgármester-helyettes 10 milliárd forint összegű, általános önkormányzati finanszírozási célra szóló hitelkeret igénybevételére tesz javaslatot.

A banki források szűkösségére hivatkozva öt kisebb összegű (1, 1,5, és háromszor 2,5 milliárd forint) hitelkeretre írnának ki tárgyalásos közbeszerzési eljárást.

Emellett a likviditás folyamatos, biztonságos fenntartása érdekében Bagdy Gábor szükségesnek tartja egy legfeljebb 25 milliárd forintos folyószámlahitelkeret-szerződés megkötését is. Indoklása szerint az önkormányzat költségvetési gazdálkodása, feladatai teljesítése során a beérkező bevételek és a teljesítendő kifizetések ütemezése nem hangolható össze teljes mértékben.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.