2012. június. 01. 15:58 MTI Utolsó frissítés: 2012. június. 01. 18:45 Itthon

Átkerülnek az okmányirodák a járási hivatalokhoz

Az okmányirodák 2013. január 1-jével átkerülnek a járási hivatalokhoz - ismertette a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) területi közigazgatásért és választásokért felelős államtitkára pénteken Hajdúszoboszlón.

A járási rendszer kialakításának elsődleges célja, hogy "az állam a saját feladatait saját szervezetrendszerében végezhesse el" - mondta Szabó Erika a VIII. okmányirodai szakmai napokon tartott előadásában.   

Az okmányirodák dolgozóinak egyéves képzésen kell részt venniük, hogy a később - a 2013 december végére - felálló kormányablakban dolgozhassanak - fűzte hozzá az államtitkár.

Az államtitkár megjegyezte: a középfokú végzettségűek kompetenciamérésen vesznek majd részt, és vállalniuk kell, hogy öt éven belül felsőfokú végzettséget szereznek.

Szabó Erika azt mondta: a kormányváltáskor bürokratikus, átláthatatlan, széttagolt szervezetet örököltek, összesen 33 szakigazgatási szerv működött regionális vagy megyei szinten. Eddig 14 ilyen szervezetet már integráltak a kormányablakok rendszerébe.

A korábbi közigazgatási hivatalokban 2010 decemberéig 1500-an dolgoztak, a 14 szakigazgatási szerv integrálásával 23 ezerre nőtt a kormánytisztviselők száma - tette hozzá.

Az államtitkár kitért arra, hogy minden járási hivatalban működik majd kormányablak. Közlése szerint az ott dolgozók lesznek "az állam arcai", rajtuk múlik majd, hogy az ügyfél milyen képet kap "a jó államról".

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?