Megállókat helyeznek át a Széll Kálmán téren a Pető Intézet kérésére
A Pető Intézet igényei alapján változik az autóbuszok végállomási rendje a Széll Kálmán téren - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).
A 155-ös és a 156-os buszok végállomása a BKK és a Pető Intézet egyeztetésének eredményeképpen június 2-ától, szombattól – a mozgásukban korlátozottak közlekedésének könnyebbségét segítendő – új, könnyebben elérhető peronra kerül - írja közleményében a BKK.
A Pető Intézethez közlekedő 155-ös és 156-os buszjáratok a mai, akadálymentesen nem megközelíthető szigetperonról kerülnek a térhez közelebb, ahol a nagykörúti villamosokról akadálymentesen elérhetőek lesznek.
A változások eredményeképp a 155-ös, 156-os buszokra a 4-es és a 6-os villamosokról leszállva közös peronon lehet felszállni. A fenti végállomási változásokat elősegítendő június 2-ától változik a 91-es, a 149-es, valamint több éjszakai járat (a 956-os, a 990-es, a 922-es valamint a 960-as) és a 6V villamospótló autóbusz felszállóhelye is - írta a BKK.
A nehezebben elérhető szigetperon a 22-es és 222-es buszok leszállóhelyeként üzemel a jövőben, a 22-es, 91-es, 149-es, 155-ös, 156-os és 222-es buszok mindegyike a nagykörúti villamosok melletti szervízútról indul majd. "Bízunk abban, hogy utasaink és a Pető Intézet is elégedett lesz a végállomási rend megváltoztatásával" - tette hozzá a BKK.
Az ügy előzménye, hogy miután a BKV átalakította a Széll Kálmán téri forgalmi rendjét, a Pető Intézetbe tartó mozgáskorlátozottak és családjaik csak komoly akadályokon keresztül érik el az intézetet érintő busz végállomását, s ott ráadásul olyan keskeny járdaszigeten kell várakozniuk, amelyen a kerekes székek, babakocsik alig férnek el.
Makk Ádám, a Pető Intézet kommunikációs igazgatója kedden beszélt a Népszabadságnak arról, hogy a BKV egyik illetékese megígérte nekik, hogy legkésőbb májusig a közlekedési cég megoldja a helyzetet, ezidáig azonban semmi sem történt, és az akadálymentesség hiánya mindennapos bosszúságot okoz az érintetteknek.