2012. április. 13. 08:38 MTI Utolsó frissítés: 2012. április. 13. 08:38 Itthon

Segély helyett közösen művelik a földet Sormáson

Senki sem kap szociális segélyt Sormáson, a természetben kapott támogatás értékét pedig mindenkinek le kell dolgoznia; az elhagyott földeket megművelik és a terményeket szétosztják a munkában részt vevő rászorulók között - írta pénteki számában a Zalai Hírlap.

A zalai településen az önkormányzat földterületeit a közfoglalkoztatottak ültetik be krumplival és kukoricával. Egyre több idős ember nem képes gondozni a birtokát, ezért ezeket a földeket is az önkormányzat használja, bérleti díjként pedig étkezési burgonyát ad ősszel - nyilatkozta a napilapnak Póczai Zoltán független polgármester.

Arról is beszámolt, hogy a termés nagy részét a rászorulók között osztják szét, de ennek az ellenértékét is le kell dolgozni. A fennmaradó részt értékesítik, a pénzből az ezzel kapcsolatos kiadásokat finanszírozzák, az önkormányzat ugyanis rendszeresen vásárol és oszt szét a rászorulók között előnevelt csirkéket, vetőmagcsomagokat.

Ennek az értékét napi nettó 3500 forintos munkadíjjal számolva ugyancsak ledolgozhatják a rászorulók. Az idén tavasszal mintegy negyven család jutott így vetőmagokhoz, valamint előnevelt csirkékhez - olvasható a napilapban.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.