MN: jövő héten állhat bíróság elé az NBH volt főigazgatója
A jövő héten hivatali visszaélés miatt állhat bíróság elé Laborc Sándor, a polgári elhárítás egykori főigazgatója – írta a Magyar Nemzet. Laborc az ügyészség szerint jogtalanul gyűjtött és tárolt adatokat Orbán Viktorról és Kövér Lászlóról. A büntetőeljárás Laborc hivatali utódjának, Balajti Lászlónak a feljelentése nyomán indult - tette hozzá a lap.
A Magyar Nemzet információi szerint április 16-án kezdi tárgyalni a Fővárosi Törvényszék katonai tanácsa azt a büntetőpert, amelynek vádlottja Laborc Sándor, az egykori Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) korábbi főigazgatója és volt beosztottja, akik ellen hivatali visszaélés és más bűncselekmények miatt emelt vádat a katonai ügyészség - írta szerdai számában a Magyar Nemzet.
A törvényszéknél a lap szerint azt közölték, zárt tárgyalást tartanak, mivel az eljárás minden adata államtitok.
Laborc és társa ellen az azóta a Központi Nyomozó Főügyészség állományába olvadt Budapesti Katonai Ügyészség 2010 februárjában rendelt el nyomozást - idézi fel a Magyar Nemzet. Később egyesítették az eljárást a Demeter Ervin akkori fideszes országgyűlési képviselő által a Legfőbb Ügyészségen tett feljelentés alapján indult büntetőeljárással. A katonai ügyészség háromrendbeli hivatali visszaélés és más bűncselekmények miatt idén január 13-án nyújtotta be a vádiratot.
A lap kitér rá, hogy az ügyben az első feljelentést 2010 februárjában – még a Bajnai-kormány idején – Balajti László tette, aki 2009 nyarán vette át a polgári elhárítás vezetését Laborc Sándortól. Azért tett feljelentést, mert a Nemzetbiztonsági Hivatal számítógépeinek merevlemezein több telefonbeszélgetés, híváslista, valamint a cellainformációkra irányuló elemzés is „helyet foglalt”.
Laborcz laptopján mappába rendezve sorakoztak az adatsorok. Volt közöttük „Ovi” és „ Bajusz” nevű is. Ezek nagy valószínűséggel Orbán Viktorról és Kövér Lászlóról tartalmaztak információkat. Célszemély volt még Rózsa-Flores Eduardo is. A bolíviai kommandós akcióban kivégzett magyar újságírót az őszödi beszéd kiszivárogtatásával hozták összefüggésbe.
Az ügyészség a feljelentést követően vizsgálódni kezdett. Arra volt kíváncsi, hogy hogyan hozható össze a Rózsa-Flores megfigyeléséhez szükséges telefonlista a Fidesz egyik központi számával, valamint Orbán Viktor egyik lányának mobilelérhetőségével. Ezen számok ugyanis felkerültek erre a bizonyos listára - tette a Magyar Nemzet.