Szilvásy: nem igazak a kémper vádjai
Az iratok titkosak, ezért nem tud érdemi cáfolatot közzétenni.
Az iratok titkosak, ezért nem tud érdemi cáfolatot közzétenni.
A feljelentésben erős Tényi István miatt indítottak nyomozást az NBH és a Political Capital közötti megbízási szerződések ügyében, de a főügyészség megszüntette.
A rendőröknek még 1992. október 23. előtt sikerült lefoglalniuk fasiszta röplapokat, gyakorló kézigránátokat és azt a nagy mennyiségű robbanóanyagot is, amellyel a Szabadság téri szovjet emlékművet akarták felrobbantani – ez is kiderült a nyilvánosságra hozott NBH-s jelentésből.
Egy-két héten belül közzéteszik azt az NBH-jelentést, amely 1992. október 23. után készült, amikor szélsőségesek kifütyülték Göncz Árpád államfőt.
Valószínűleg a nemzetbiztonsági bizottság honlapján teszik közzé azt az NBH-jelentést, mely az 1992. október 23-i tüntetésekről szól, amelyen Molnár Zsolt, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának MSZP-s elnöke is részt vett.
A Népszabadság belügyi forrásokból úgy tudja, hogy az 1992-ben a szkinhedek október 23-i mozgásáról készült titkosszolgálati jelentésben nem szerepel a jelenleg MSZP-s Molnár Zsolt, akiről felvétel bizonyítja, hogy ott volt az ünnepségen a radikálisokkal.
Amikor a titkosszolgálat vizsgálatot indított annak kiderítésére, hogy ki szivárogtatta ki az őszödi beszédet a sajtónak, állítólag a múlt héten elhunyt, a Simon-ügyben érintett Welsz Tamást is kihallgatták – írja a Népszabadság.
Rács mögé kerülhet a maffiabaloldal egyik központi figurája – így kommentálta Kocsis Máté, a Fidesz kommunikációs igazgatója, hogy Szilvásy György volt szocialista titokminiszter a "kémkedési perként" ismert büntetőügyben első fokon letöltendő börtönbüntetést kapott.
Egy elit 30 fős biztonsági igazgatóság dolgozik 2010 óta a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt.-nél, a csapat főnöke Jónás Endre, aki 1988-ig kémelhárító volt, majd 13 évig vezette a titkosszolgálati terrorelhárító szolgálatot, és rövid ideig a Nemzetbiztonsági Hivatalt főigazgatója is volt – írja az Index.
A 2008-as, Laborc Sándorral történt találkozója után, közvetlenül a 2010-es választások előtt Portik Tamás kezdeményezhette a Kósa Lajos elleni lejárató akciót – adta hírül a köztévé. A videó valóban akkor került ki, a felvétel azonban még 2007-ban készült. .
Nem lát szégyellni-, takargatnivalót Portik Tamás és Laborc Sándor találkozói kapcsán Gyurcsány Ferenc, aki szerint a nyilvánosságra került dokumentumok manipuláltak.
Nem lepődtek meg az MSZP-ben azon, hogy a Fidesz politikai botrányt csinált a Laborc Sándor és Portik Tamás találkozóiról készített hangfelvételek leiratából, csak azt nem értik, "miért nem csapták ki hamarabb az ütőkártyát". A lapunknak nyilatkozó titkosszolgálati ügyekben jártas politikusok ugyanakkor biztosak benne, hogy a teljes hanganyag nyilvánosságra kerülése komoly fordulatokat hozhat még a történetben.