Több mint egy órán át tartott a Hadd szóljon! Egyesület tagjai és pártolói által szervezett tiltakozás a Klubrádió megszüntetése ellen a Batthyány-örökmécsesnél. Felhívásuk szerint elegük van abból, hogy alapvető demokratikus jogaiktól fosztják meg őket az Európai Unió egyik tagállamában.
Valamivel több mint egy órán át tartott a klubrádiós demonstráció, a Hadd szóljon: a délután 3 órakor kezdődő tüntetés negyed ötig tartott a Batthyány-örökmécsesnél. Az összegyűlt tömag az "El a kezekkel a Klubrádiótól, sötét Nagyúr!", "I love Klubrádió" felíratú transzparenseket tartottak. Helyszíni tudósítónk szerint a Batthyany-örökmécses környéke teljesen megtelt, a résztvevők között ott voltak a Szolidaritás és a Societas mozgalom tagjai. A néhány ezer fős tömeg többsége a Hold utcában állt.
A rendezvényen Bródy János szólalt fel először, majd zenélt is. Ezt követően Bolgár György azt hangsúlyozta, hogy a Klubrádió ügyét "meg kellene beszélni".
Galló Istvánné, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke pedig nagy tapsot kapott a résztvevőktől, amikor arról beszélt, hogy veszélyben van a demokrácia és a jogállam. Mint mondta, a kormány célja engedelmes alattvalókat nevelni, olyanokat, aki nem fogják megkérdőjelezni a központi akaratot, mert a hatalom mai birtokosainak ilyen alattvalókra van szükségük, akik egyáltalán nem is gondolkodnak, akik nem mondják majd, hogy hadd szóljon!
Dénes Balázs, a TASZ ügyvezetője beszédében azt mondta, hogy ugyanúgy tiltakoznának akkor is, ha nem a Klubrádióról lenne szó, hanem a Lánchíd Rádióról. Szerinte ugyanis ez a demonstráció túlmutat a "Klubrádió-sztroin". A rendezvény végén Fullajtár Andrea színésznő elszavalta a Himnuszt, majd a Klubrádió dolgozói felvonultak a színpadra.
A demonstrálók negyed öt után elkezdték elhagyni a helyszínt.
Korábbi tüntetés a Pollack Mihály téren
Karácsony előtt is tartottak már tüntetést a Klubrádió szimpatizánsai. Akkor a budapesti Pollack Mihály téren többek között felszólalt a Lomnici-ügy miatt éhségsztrájkot folytató Nagy Navarro Balázs mellett Tamás Gáspár Miklós és Bächer Iván is. Vásárhelyi Mária, a Nyilvánosság Klub ügyvivője felszólalásában azt mondta, nem gondolta volna, hogy az 1988-as alapításukkor megfogalmazott gondolatok ma "aktuálisabbak lesznek, mint valaha". Ismét a véleménynyilvánítás és a sajtószabadság miatt kell szót emelni, mert a Fidesz-KDNP-kormány az elmúlt másfél évben lebontotta a demokratikus intézményrendszert, felszámolják a plurális médiavilágot, megfosztják az embereket a szabad tájékozódás lehetőségétől, a közpénzből fenntartott médiumok pedig politikai propagandaeszközzé váltak. "Magyarországon megszűnt a közszolgálati média" - fogalmazott.
A Klubrádió a 2010-es választások előtt pályázta meg és nyerte el az üressé vált 92,9-es frekvenciát az akkori Országos Rádió- és Televízió Testület (ORTT) döntése alapján, a választások után azonban az ORTT jogutódja, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság mégsem kötött vele szerződést. Ezt a hatóság azzal indokolta, hogy a Klubrádió nem mondott le az általa már használt frekvencia sugárzási jogáról, egy tulajdonos pedig nem üzemeltethet két rá diót ugyanabban a vételkörzetben. Ezzel szemben a Klubrádió azzal érvelt: már a pályázati anyagában leszögezte, hogy mielőtt megkezdi a 92,9-es hullámhosszon a sugárzást, a 95,3-ason befejezi az adást. Az ügy azóta bíróságra került és a tárgyalás január 18-án megkezdődött a Fővárosi Törvényszék (korábbi nevén Fővárosi Bíróság) gazdasági kollégiumán.
Orbán Viktor megvédte a médiahatóság döntését
A miniszterelnök szokásos pénteki rádióinterjújában január 20-án a Kossuth Rádióban a Klubrádió frekvenciaengedélyének ügyéről azt mondta: Magyarországnak határozottan ki kell állnia a saját jogrendje mellett, ugyanis azok, akik ezt a kérdést felvetik, nem kevesebbet kérnek, mint hogy a hatályos magyar szabályok ellenében „csak azért, mert ők valakit támogatnak”, az előnyhöz juthasson. Hozzátette: „ha valaki pályázik egy frekvenciára, olyan ajánlatot kell benyújtania, amellyel nyerni tud; ha a töredékét akarja fizetni, mint valaki más, hiába áll mögé akár a világ legnagyobb hatalma, én nem hághatom át a magyar jogrend határait.” A kormányfő azt hangsúlyozta, hogy a versenyben a megadott szabályok szerint kell nyerni, nem pedig politikai kapcsolatokkal.
Ryan Heath: az Európai Bizottság figyelemmel kíséri az ügyet
Orbán Viktor szavaival szemben január 19-én az Európai Bizottság szóvivője, Ryan Heath aggasztónak nevezte a magyar rádiók frekvenciahasználati engedélyeinek megadása és megvonása terén látható folyamatot. A Klubrádió ügyét, mivel az túlmutat a budapesti engedélyhosszabbítási kérelem elutasításán, figyelemmel kísérik. „Azt sugallja ugyanis, hogy Magyarországon gondok lehetnek a médiasokszínűséggel és -szabadsággal” - mondta Ryan Heath.