A Demokratikus Koalíció hétfőn benyújtotta az egyezményes koordinált világidő módosításáról szóló törvényjavaslatát a parlamentnek. Azt szeretnék, ha egy nap 26 órából állna, mert így több idő lenne az ellenzék hozzászólásaira.
"Az Országgyűlés ülésnapja az egy napi 24 óráról 26 órára módosul", áll a Demokratikus Koalíció (DK) tíz tagja által jegyzett módosító indítványban. Gyurcsány Ferencék szerint erre "az ellenzék jogainak tiszteletben tartása, felszólalási jogának csorbítatlansága érdekében" van szükség.
Az ellenzéki politikusok arra kívántak reagálni ezzel a - komolynak nem mondható - javaslattal, hogy a december 6-ai ülésnapra a Fidesz-KDNP-frakció hat törvényjavaslat megvitatására biztosított egyenként 4 óra 20 perces időkeretet. Ez akkor is 26 órás ülésnapot jelent, ha nem számítjuk a napirend előtti felszólalásokat és az egyes törvényjavaslatok között eltelő időt.
A DK úgy véli, hogy e törvény segítségével elérhető, hogy az ellenzék a törvényalkotási dömping alatt is kellő idővel rendelkezzen a felszólaláshoz, ha pedig mégsem elég, az egy napra eső órák száma tovább is növelhető. Sőt, a trövény azonali hatályba lépése a gazdaságra is beláthatatlan lehet, ha kiterjesztik azt az új Munka törvénykönyvére is.
A Demokratikus Koalíció egyébként a Gergely naptár felülvizsgálatát is megfontolásra javasolja, "a napok számának rugalmas változtathatósága érdekében".